forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-05, 21:31:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660955 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 33 Do dou Drukuj
Autor Wtek: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***  (Przeczytany 334784 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #160 : 2008-05-04, 14:44:45 »

...A czy Ty uważasz że powinno byc bezkrólewie i każdy będzie budował gdzie chce i jak chce?...

Swiete slowa Panie Jurku, po jakiego ......,
wszyscy maja miec ten przywilej Cool Laughing

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #161 : 2008-05-04, 19:03:12 »

...A czy Ty uważasz że powinno byc bezkrólewie i każdy będzie budował gdzie chce i jak chce?...

Swiete slowa Panie Jurku, po jakiego ......,
wszyscy maja miec ten przywilej Cool Laughing



Grizli co się z tobą dzisiaj dzieje widzę że dzisiaj i mnie do elit zaliczasz  wystarczy- Jurek -Pan niech zostanie wspomnieniem
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #162 : 2008-05-04, 22:13:06 »

...wyciągać  kase i płodzić  następnych nierobów...

Ali "wyciagac kase" to CNOTA
A co do "plodzenia" to sa i przyjemne tego aspekty Cool Laughing Razz
no chyba, ze "wieko trumny" juz przygniata tak mocno,
ze i zoltka od "wlasnych jajek" nie pomoga Cool Laughing Razz
he he  cnota
ja też z tych korporacyjnych przynależności ciągne kase
ale głupota i ubezwłasnowolnienie staje się faktem
 na to godzić się nie może człek który chce być wolnym
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #163 : 2008-05-05, 08:17:22 »

Co do nowych budynków to niech sobie będą zgodne z normą, niech sobie ludziska tak uszczelniają hermetycznie okna, aż się poduszą tlenkiem węgla.

Zwykle jest tak, że jest osobno wentylacja i osobno komin gazów z piecyka gazowego do podgrzewania wody. I oba chcą ciągnąć, a że mieszanie jest hermetyczne to są tylko dwie możliwości:

Albo gazy wchodzą z komina wentylacyjnego, a wychodzą kominem spalin gazowych, albo odwrotnie. No chyba, że ktoś akurat uchyli okno zanim odkręci ciepłą wodę.

Ale ja nie o tym.

Cytowana ustawa zobowiązuje posiadacza powiedzmy 30 letniego domu nad morzem, który go WYNAJMUJE w lecie letnikom by zaopatrzył się w certyfikat energetyczny, a to oczywiście podniesie cenę, którą zapłacimy jadąc w lecie nad Bałtyk, a to już paranoja i tego się czepiam.

Pozdrawiam eurokratyczne pijawki i Was mili czatowicze.
Cool
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #164 : 2008-05-05, 16:15:37 »



Zwykle jest tak, że jest osobno wentylacja i osobno komin gazów z piecyka gazowego do podgrzewania wody. I oba chcą ciągnąć, a że mieszanie jest hermetyczne to są tylko dwie możliwości:

Albo gazy wchodzą z komina wentylacyjnego, a wychodzą kominem spalin gazowych, albo odwrotnie. No chyba, że ktoś akurat uchyli okno zanim odkręci ciepłą wodę.

he  he  plastyki nie dla idiotów

w każdym systemie okien są stosowane wywietrzniki

 ale jak się chce tanio kit sprzedać to o tym się nie mówi

sprzedawcy  łapani  z ulicy też niewiele wiedzą
nie spodziewaj  się od nich rzetelnej informacji

ps, tylko nie pijawki
my nie  prosiliśmy się do korporacji opłacać składek
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #165 : 2008-05-06, 17:51:47 »

he  he  plastyki nie dla idiotów


kto dzis kupuje plastykowe okna?chyba jakis " plankton społeczny"
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #166 : 2008-05-06, 21:54:30 »


kto dzis kupuje plastykowe okna?chyba jakis " plankton społeczny"

pochwal się  że masz  mahoniowe?
jeśli masz drewniane z naszego drewna to pewnie jeszcze gorszy szajs od plastyków
dobre drewno wyjeżdża za granice a  na kraj z brukwi robią
plastyków przynajmniej nie trza co parę lat malować
a komfort uzyskasz tylko jak masz nawiewniki
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #167 : 2008-05-06, 22:00:33 »

Nie mam żadnych mahoniowych,mam okna z czystego białego,ekologicznego plastyku  Very Happy
A propo plastykowych okien,to znajomy opowiadał,że gdy  miał pożar w mieszkaniu,to pierwsze co,to wyleciały szyby z plastykowych ram okiennych -niezłe co?  Smile
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #168 : 2008-05-06, 22:45:07 »

Nie mam żadnych mahoniowych,mam okna z czystego białego,ekologicznego plastyku  Very Happy
A propo plastykowych okien,to znajomy opowiadał,że gdy  miał pożar w mieszkaniu,to pierwsze co,to wyleciały szyby z plastykowych ram okiennych -niezłe co?  Smile

he he koń by się uśmiał
ekologiczny plastyk

plastyk to plastyk i nie ma nic wspólnego z ekologią
to tylko wciskanie kitu tym co  się na rzeczy nie znają
jedne i drugie okna są szczelne i wymagają stosowania nawiewników aby zachować normatywną  minimalną  1 krotną wymianę powietrza w pomieszczeniu, od którego zależy komfort użytkowy
różnica polega tylko na tym w przypadku pożaru że plastyk wydziela silnie toksyczny  dym
drewno  znacznie mniej , tylko z farby, kleju i impregnatów

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #169 : 2008-05-06, 23:04:25 »

Ali zlituj sie  Very Happy Ta wstawka "ekologiczna" to moja,bo przecie wiem,że taki właśnie kit ludziom wciskają sprzedawcy wszelakich badziewi  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #170 : 2008-05-11, 17:31:04 »

Zainteresowanym - http://www.polskieradio.pl/trojka/dobronocka/?d=20080512 . Dzielę się dzięki Mariszce, gdyż uprzejmie podrzuciła mi linka.

Będą ogłupiać misyjnie...
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #171 : 2008-05-11, 18:05:01 »

Ali zlituj sie  Very Happy Ta wstawka "ekologiczna" to moja,bo przecie wiem,że taki właśnie kit ludziom wciskają sprzedawcy wszelakich badziewi  Very Happy


Edytko ekologia ekologią a co jest większą ekologią w oknach,czy czasami okna drewniane nie zubożają naszych lasów,takie z plastiku może byc użytkowane praktycznie przez wieki jeżeli się o nie zadba.W tym czasie tych drewnianych wymienisz krocie.A las właśnie potrzebuje conajmniej wieku
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #172 : 2008-05-11, 21:06:18 »

Dawniej jakoś wszystko było z drewna-okna,drzwi, domy,zabawki ,łyżki i wiele innch rzeczy i jakoś lasów też było dużo.
A teraz wszystko jest z plastyku i terenów zalesionych jest   coraz mniej.To jak mi wytłumaczysz ten fenomen?
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #173 : 2008-05-11, 22:54:08 »

Dawniej jakoś wszystko było z drewna-okna,drzwi, domy,zabawki ,łyżki i wiele innch rzeczy i jakoś lasów też było dużo.
A teraz wszystko jest z plastyku i terenów zalesionych jest   coraz mniej.To jak mi wytłumaczysz ten fenomen?

hej
nie wciskaj
terenów zalesionych ostatnio znacznie u nas przybyło
ale wszystko wycinają na papierówkę
i makulaturę produkują na potęgę
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #174 : 2008-05-12, 08:39:51 »



hej
nie wciskaj
terenów zalesionych ostatnio znacznie u nas przybyło



hejże

Nie widzisz jak Jurek napisał,że u niego lasy ubożeją od produkcji okien drewnianych?


Myślę również ,że lasy ubożeją od produkcji trumien.
Ludzi na świecie jest coraz więcej (biorę pod uwagę kraje,gdzie ludzi chowa się w trumnach lub poddaje kremacji).
Siłą rzeczy pogrzebów jest też więcej niż dawniej.
Chociaż panuje moda na kremowanie zwłok,to i tak myślę,że w tradycyjnych trumnach chowa się ludzi więcej niż dawniej,bo nie słyszałam,żeby się chowało w plastykowych.

PS. Ja mieszkając kiedyś na wsi i chodząc tam do szkoły podstawowej, jeżdziliśmy  z cała klasą sadzić drzewka w lesie  Smile .
Widzisz Ali? Mam wkład w powstawaniu lasów polskich ,a Ty nie,więc się nie wymądrzaj ,że wiesz wszystko,bo wiesz tyle co ja, gdy miałam pół roku życia . Very Happy

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #175 : 2008-05-12, 09:58:02 »

Cytuj z: Edyta



Cytuj
hejże

Nie widzisz jak Jurek napisał,że u niego lasy ubożeją od produkcji okien drewnianych?
Myślę również ,że lasy ubożeją od produkcji trumien.
Ludzi na świecie jest coraz więcej (biorę pod uwagę kraje,gdzie ludzi chowa się w trumnach lub poddaje kremacjI.
Cytuj


Tak dobrze zauważyłaś Edytko tylko u nas wycinają, produkują,a gotowy wyrób jedzie za granicę.Cały czas piszę o tych drewnianych
jak myślisz co jest przyczyną tego że ta zagranica chce dzisiaj nasze drewniane okna,z drugiej strony te nasze dzisiejsze dreniane okna w niczym nie przypominają tej hałtury jaka była produkowana parenaście lat do tyłu.Dzisiaj jak staniesz koło takiego okna to nie będziesz wiedziała czy to okno jest z drewna czy z plastiku.A cena u nas w kraju przewyższa okna plastikowe,i w tym jest cały szkopuł że ludzie kupują te plastikowe bo są poprostu tańsze.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #176 : 2008-05-12, 19:36:39 »

Dostałam od Mariszki nagranie audycji o poprawianiu wegetarianizmu! Mówią nawet o skutkach jadania w nadmiarze węglowodanów i białek. Audycja do odsłuchania/ściągnięcia pod tym adresem:
 
http://www.polskieradio.pl/podcasting/show/?nr=8&name=trojka
 
Z listu od M. - "Za sprawą maila Mojego Męża padło nawet nazwisko JK Smile  Generalnie padło wiele słusznych kwestii dotyczących m.in. szkodliwości cukrów prostych, prod. mlecznych, przetworzonych, była mowa o leczeniu astmy dietą. Nie było nagonki na wszystkie tłuszcze (masło i smalec OK, aczkolwiek w małych ilościach), tylko te z margaryny i wszelkich olejów. Nadal ten sam mit o konieczności spożywania błonnika dla prawidłowej pracy jelit. No i gadanie o "typach metabolicznych", z którym to podziałem absolutnie się nie zgadzam (mój mail na ten temat nie został jednak odczytany, zbyt kontrowersyjny?). "

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #177 : 2008-05-13, 10:54:03 »


 
Z listu od M. - "Za sprawą maila Mojego Męża padło nawet nazwisko JK


Niewątpliwie należy się jemu nagrona!!! Worek "łowsa" powinien dostac jak nic!
Ja bym do tego jeszcze dorzuciła "siecki" i śruty poekstrakcyjnej, ewentualnie worek saletry.
No,ale to moje zdanie....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #178 : 2008-05-13, 10:56:42 »

Możemy jeszcze dla niego przygotować jakieś występy artystyczne.
Jurek mógłby być wilkiem,ja czerwonym kapturkiem.Czy może ktoś miałby jeszcze inny pomysł...Moze "piękna i bestia"?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: *** Chat, pogawędki, komentarze, aktualności. ***
« Odpowiedz #179 : 2008-05-13, 12:13:22 »

Jeszcze ,tak mi wpadło do głowy a propo tej zasłużonej nagrody,że np. ja mogłabym z Blackendem (jakby oczywiście wyraził zgodę) pójść na "hołde" i nazbierać worek wungla,ale to tak jak mówie,jeśli by Blackend wyraził na to zgode,bo sama nie dam rady ,tymbardziej ze nie mam roweru i nie mialabym tego czym przywieźć.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 33 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 17 zapytaniami.