forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:42:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  OLEJ KOKOSOWY
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: OLEJ KOKOSOWY  (Przeczytany 197396 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #120 : 2008-09-18, 14:42:50 »

Dzięki Wam!Córka pochodziła z 15 min. bez okularów i się upomniała-dałam jej.Tereso powiedziałam jej to o czym Ty pisałaś.
Do tej pory ,to własnie nawet wtedy,kiedy przytulałyśmy się ,to była w okularach,to niewygodne,ale nigdy nie chciała ich zdjąc.Teraz będę sie starała ją namawiać do tego.
Podczas kąpieli,też nie chciała zdjąc,zawsze był problem,tak sie do nich przyzwyczaiła.
Teraz zaczęłam z dziecmi chodzić na basen,to też chciała w okularach,no ,ale mowy już o tym nie było-musiała zdjąc .
Jeszcze raz dzieki za zwrócenie na to mojej uwagi!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #121 : 2008-09-18, 14:44:04 »

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #122 : 2008-09-18, 14:49:57 »

No właśnie słucham jej z córkami  Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #123 : 2008-09-18, 14:57:00 »

Zapisane
adam319
Go


Email
Jak zdjąć okulary.
« Odpowiedz #124 : 2008-09-18, 15:02:21 »

Ja tuż przed ŻO (maj 1997) ściąłem oczy laserem w Katowicach na ul. Ceglanej.
Okulary –1.5 dioptrii nosiłem takie same od 10 lat więc wparłem lekarzom, że mają mi te –1.5 wyciąć i już. Nie było łatwo, ale się uparłem i udało się.

Miałem oczy wygimnastykowane bo patrzyłem na rzeczy bardzo małe z bardzo bliska.
Bez okularów widziałem ostro na odległość od 11cm do 66cm, przeliczyłem sobie to wszystko samodzielnie, wyszło, że warto ciąć i tak też zrobiłem.

Już w dwa tygodnie po zabiegu widziałem horyzont ostro. Z tym, że oczy były jakby odrobinę mleczne więc łatwiej można było mnie w nocy oślepić (słabo widać nieoświetlonego pieszego gdy z przeciwka jedzie samochód na długich światłach).

Po jakiś dwóch latach ta zdolność do oślepiania była już prawie niezauważalna.

Obecnie widzę ostro przedmioty umieszczone w odległości od 11cm do nieskończoności, więc jest lepiej niż dobrze.

Jestem zwolennikiem ćwiczenia oczu, w zasadzie panuję nad mięśniami oka. Warto przy okazji zasłonić jedno oko i drugim postarać się wyostrzyć obraz wyraźnego oddalonego przedmiotu (idealne są słupy wysokiego napięcia). Powtórzyć następnie dla drugiego oka. I szybko stwierdzamy polepszenie ostrości widzenia. Jak mówił mój okulista „trzeba się starać ostro widzieć – samo nie przyjdzie”.

W sumie ŻO było odpowiedzią na utyskiwanie okulisty, „oj coś oczka słabo się goją”.

No a teraz, zgodnie z tradycją forum możecie mnie wyśmiać.
Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak zdjąć okulary.
« Odpowiedz #125 : 2008-09-18, 16:27:47 »



No a teraz, zgodnie z tradycją forum możecie mnie wyśmiać.
Wink

A bardzo tego pragniesz?  Smile

Nie ,no to co piszecie ,to ciekawe.Z godnie z porzekadłem "syty głodnego nie zrozumie" ,to i ja tego tez nie rozumiałam,bo tak jak pisałam nie miałam i nie mam wady,ale moje dziecko ma.Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy ,aby ściągać jej okulary.Mojemu mężowi przyszło do głowy,bo sam miał wadę- w sumie to przecież nie jest za późno i fajnie ,że ten temat sie pojawił,bo zaczęłam się zastanawiać po kolejnych wizytach u okulisty,czy córka w ogóle kiedykolwiek sciagnie okulary.Teraz przynajmniej wiem na czym stoję.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #126 : 2008-09-18, 19:04:49 »

Adampio ja już nie pamiętam  bo astygmatyzm to raczej nie mam bo nie padło nigdy u okulisty. Ja mam w oczach - 1,5 prawe i chyba 1,75 na lewym plus na którymś mam wyostrzenie wzroku czyli cylinder . Zaczęłam pisać na forum dokładnie 31-10-06 i zaczęłam dietę kilka dni później.W tym roku sama zauważyłam ,że coś mam z oczami bo bez okularów lepiej widzę. Nawe na chwilę je ściągałam i patrzyłam bez okularów. Okazało się jak poszłam na kontrolę ,że może mi zmniejszyć o 0,25. A ja nosze okulary od 5 roku życia. Mam blade nerwy wzrokowe- wcześniactwo 6 miesiąc więc to raczej już zostanie. Ale ,tym mały krokie uwierzyłam,że wzrok też sie może poprawić od diety. A okulary też zaczniesz zdejmować sam jak poczujesz ,że coś Ci nie pasuje. Ale ja to dziwny przypadek bo mlecznych jak nie chce to nie jem w ogóle. Zboża lubię i jak mam ciągi to je jem. A tłuszcz to zależy jak mi podejdzie smak. Jak nie to nie jem, jak tak to jem aż czasami przesadzę swojemu organizmowi z ilością tłuszczu. Tak trochę też pomieszałam psychologię z dietą - bo jestem uczennicą Lekarki. I każda rzecz to trochę przypadek był a trochę nie zmuszania siebie jeśli czegoś nie chcę bo dopiero teraz pozbywam się i chcę nadal moich ograniczeń, braku wolności i jeszcze wielu minusów. Tego co ja uznaję powoli za minusy życia ,które miałam do tej pory.  POZDRAWIAM Adampio.

Jeszcze pomaga coś cudownego  dzięki czeu widzę plamki przed oczami ale o tym pisać nie chcę. I nie chodzi o męża.  Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #127 : 2008-09-18, 19:20:55 »



Jeszcze pomaga coś cudownego  dzięki czeu widzę plamki przed oczami ale o tym pisać nie chcę.

A mogłabyś jednak coś wiecej napisać o tych plamkach? pliiiiiiiiss
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #128 : 2008-09-18, 19:28:13 »

Nie mogę.  Jak zamykasz oczy też można zobaczyć takie plamki. Przynajmniej ja je widuję. Ale to pewnie jakieś zjawisko fizyczne z funkcji organizmu. Zapomniałam Adampio, ja jeszcze lubię masaż bańkami i robi mi go mój mąż. Dużo rzeczy pomaga jak się tego chce i się w to uwierzy. Gumowe chińskie akupunkturowe bańki.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #129 : 2008-09-18, 20:56:42 »

moja mama miała okulary +4 i ich zapomniała zabrać na wczasy. Po powrocie z wakacji miała wadę +3, więc na pewno warto nie nosić okularów ciągle. Ja chyba na jednym oku mam ok 1,5 + a na drugim mniej; i lekarze nie kazali nosić okularów, ubierać jedynie w razie potrzeby, czyli używać jako lornetki... ale że nie mam ich przy sobie akurat w razie potrzeby no to nie noszę wcale, wożą się w aucie...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #130 : 2008-09-18, 20:58:29 »

wczesniej o tym pisalem przy okazji jakiegos postu, ze wzrok mi sie poprawil, czytac moge bez okularow. Jednak daleko nie widze. Z tym, ze jednego dnia jest lepiej innego gorzej, jak mysle w zaleznosci od tego co jeadlem dzien wczesniej.
Poza tym mam na galce ocznej taka jakas dziwna narosl, na obu galkach, lekarz mowi, ze to sa nawarstwienia tluszczu !!!! Chyba od tej sloniny, ktora zjadam...hihihihihi. Tak na prawde to nie wierze w to co mowi lekarz. Widze, ze na prawej galce narosl ta maleje, na lewym jeszcze nie....mam nadzieje, ze niedlugo bede "bezbledny".

A to zjawisko plamek, o ktorych piszesz....tez znam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #131 : 2008-09-18, 20:59:45 »

Okulary to jak laska. Warto się jak najmniej nią podpierać i wytworzyć własne prawidłowo pracujące mięśnie.
Vide Teresa Stacurska i ćwiczenia ok.
Jeżeli chodzi o dietę pomaga jeden rodzaj B na dobę. Jestem zwolenniczką zwierzęcego...
Przy przechodzeniu ze śmietanowej wersji DO etapem pośrednim (wg mnie) jest forma - "ziemniaki częściej", choć niekoniecznie.
Można zastosować ziemniaki 2 x w tyg, albo 1 x w tyg.
Wolę łagodne przejścia (od "pieczywojada" do śmietanowej formy DO i potem ziemniakowa forma DO i zwieńczenie ziemniaki 1-2 x w tyg). Jest to łagodne przechodzenie ze zbyt bogatowęglowodanowych (lub cukrogennych) paliw na tłuszcze.
Prowadź dziennik dietetyczni i wpisuj swój wzrok.
DZIENNIK dietetyczny najlepiej dyscyplinuje.
Minus ile masz?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #132 : 2008-09-18, 21:00:29 »

Cytuj
moja mama miała okulary +4 i ich zapomniała zabrać na wczasy. Po powrocie z wakacji miała wadę +3, więc na pewno warto nie nosić okularów ciągle. Ja chyba na jednym oku mam ok 1,5 + a na drugim mniej; i lekarze nie kazali nosić okularów, ubierać jedynie w razie potrzeby, czyli używać jako lornetki... ale że nie mam ich przy sobie akurat w razie potrzeby no to nie noszę wcale, wożą się w aucie...

Jak mozna okulary do czytania traktowac jako lornetki?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #133 : 2008-09-18, 21:02:37 »

Cytuj
Minus ile masz?
 
 


Kto ma odpowiedziec?
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #134 : 2008-09-18, 21:07:32 »

lornetki miały być dla mnie, nie dla mamy  Confused A mi się czyta doskonale i nie widzę potrzeby ubierania szkiełek do czytania, czasem źle widzę napisy które są dalej, albo słabo rozpoznaję twarz kogoś znajomego kto jest daleko... wtedy faktycznie lornetka byłaby jak znalazł... Moja mama wtedy nosiła okulary non stop, ale od tamtego czasu nauczyła się nie nosić ich ciagle...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #135 : 2008-09-18, 21:43:48 »

Nie mogę.  Jak zamykasz oczy też można zobaczyć takie plamki. Przynajmniej ja je widuję. Ale to pewnie jakieś zjawisko fizyczne z funkcji organizmu. Zapomniałam Adampio, ja jeszcze lubię masaż bańkami i robi mi go mój mąż. Dużo rzeczy pomaga jak się tego chce i się w to uwierzy. Gumowe chińskie akupunkturowe bańki.
....przy odklejaniu siatkowki widzi sie czarne plamki,czy to na mysli mialas Sylwio??? Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #136 : 2008-09-18, 21:45:33 »

Adampio - ile masz minusów?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #137 : 2008-09-18, 21:59:48 »

Nie mogę.  Jak zamykasz oczy też można zobaczyć takie plamki. Przynajmniej ja je widuję. Ale to pewnie jakieś zjawisko fizyczne z funkcji organizmu. 

Skoro Sylwia nie chce sie splamic plamkami w oczach, to ja cos na ten temat napisze. W wieku okolo 20 lat pojawil mi sie czarny mroczek w lewym oku. Jak powiedzialem to okulistce, to zapytala, jaki ksztalt ma ten mroczek. Odpowiedzialem, ze w ksztalcie dendrytu. Ona sie wysmiala ze mnie i zapytala skad ja znam ksztalt dendrytu. Z wiekiem ilosc tych czarnych mroczkow w obydwu oczach sie powiekszala.
Przybieraly one trudne do okreslenia zygzaki. Taki zygzak mogl zaslonic litere przy czytaniu i trzeba bylo ruszac glowa, aby mozna bylo odczytac taka litere. Okulary uzywalem tylko do czytania.
Po okolo roku bycia na ZO nie potrzebowalem i nie potrzebuje zadnych okularow. Czasami uzywam je do przeczytania zakamuflownego malego tekstu, ktory jest uzywany przez producentow, aby klient nie mogl go odczytac. Mroczki pojawiaja sie i znikaja. Czasami przy zamknietych oczach tez "widze" te mroczki. Probowalem znalezc cos na ten temat w necie. Nic konkretnego nie zmalazlem.
Przy wymienianiu chorob wywolywanych przez kandyde podawana jest tez ta przypadlosc jak rowniez tluszczaki. Pierwszy tluszczak pojawil sie u mnie w wieku 17 lat na lewym przedramieniu od strony wewnetrznej. Teraz ich mam wiecej niz lat. Na lewym ramieniu mam tluszczak jak czasza z polowy pilki tenisowej. Lekarze widza tylko skalpel. Przyczyna nie znana.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #138 : 2008-09-18, 22:05:42 »

Przyczyna nie znana.

Znana.
Przyczyna jest taka sama jak ... w równomiernym gromadzeniu tkanki tłuszczowej... (czyli w nadwadze).
Postępowanie zatem jak w nadwadze (mimo braku czasem nadwagi w tych dolegliwościach).


Chcę przesterzec optymalnych przed stosowaniem chałwy na codzień. Jedzenie jej dłużej niż dzień, dwa nie jest korzystne dla osoby wykorzystującej białko zwierzece jako główne źródło B.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: OLEJ KOKOSOWY
« Odpowiedz #139 : 2008-09-19, 13:57:00 »

Cytuj
Adampio - ile masz minusów?

0,75 i 1,00 nie pamietam tylko, ktpre oko co ma...ale to chyba bez znaczenia, prawda?
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.