forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-18, 13:23:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
661751 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Chill - dziennik treningowy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 44 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chill - dziennik treningowy  (Przeczytany 503816 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #460 : 2013-10-23, 11:30:47 »

Tzn ida ale czuję przy tym ustawieniu z naciskiem na drążek , że nie idą juz w takim extra tempie jak wcześniej ...
To chyb adobrze bo o to chodziło , żeby wyrównac jako tako tą dysproporcję ... (?)
Nic nie może przecież wiecznie trwać... Very Happy
Jak Cię to denerwuje, możesz spróbować takiej metody strukturyzacji serii i powtórzeń:
Robisz pierwszą serię prawie maksymalną(ostatnie powtórzenie bardzo trudne), jest to seria orientacyjna, czy zrobiłeś progres, stagnację czy regres, względem poprzedniego treningu.
Załóżmy, że jest to 10 powtórzeń(jedenaste byś zrobił, ale już na chama Very Happy).
Jeśli jest to regres, kończysz trening.
Jeśli jest stagnacja, odejmujesz 10% ciężaru i robisz tylko jedną, lżejszą serię.
Jeśli notujesz progres, przystępujesz do treningu właściwego, którym jest wykonywanie w serii około połowy liczby powtórzeń.
Trening kończy się, kiedy w kolejnej serii nie wykonasz założonej liczby, czystych technicznie powtórzeń.
W naszym przykładzie:
10,5,5,5,5,5,4
Metoda nadaje się zwłaszcza dla ćwiczeń górnej połowy ciała czy to z jego masą czy obciążeniem.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #461 : 2013-10-23, 11:41:45 »

Kurcze coraz wiecej tych metod, sposobow i urzadzen. Jakby czlowiek chcial byc na czasie i korzystac z tych wsystkic dobrodziejstw to powinien zaczynac z rana czwiczyc i do wieczora z przerwa na jedzenie....
To tylko fakultatywne rozszerzenie Very Happy
Prostota nadal w cenie.
Poza tym ktoś po kontuzji musi poświęcać więcej czasu na prehabilitację...
Dlatego za wszelką cenę należy unikać potencjalnie groźnych sytuacji.
Dzisiaj na treningu mój chrześniak domagał się więcej bólu, nawet jęczał, że asekurancki ze mnie d... Very Happy
Opowiedziałem mu bajkę o żółwiu i zającu, dalej zajedziesz, jadąc wolniej.
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #462 : 2013-10-23, 11:56:51 »

Nie nie denerwuje mnie to , chcę dac sobie jeszcze z miesiąc zobacze co bedzie , moze akurat plecki podciagne fajnie i sie wyrówna .
Dzięki za profi metodę Very Happy , niezłe klocki , stestuje na pewno ..
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #463 : 2013-10-23, 12:02:14 »

Obwinąłem sobie jeszcze łańcuch jak tu w 2:45 ma Ross : http://www.youtube.com/watch?v=43pIkeA_ZZg  . Wygodniej trochę nie wrzyna się twardziel w biodra jak dipsy już po 35 kg szły ... otulina piankowa do rur ocynkowanych i taśma maskująca ...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #464 : 2013-10-23, 12:15:47 »

Obwinąłem sobie jeszcze łańcuch jak tu w 2:45 ma Ross : http://www.youtube.com/watch?v=43pIkeA_ZZg  . Wygodniej trochę nie wrzyna się twardziel w biodra jak dipsy już po 35 kg szły ... otulina piankowa do rur ocynkowanych i taśma maskująca ...
Mi się idealnie sprawdza zestaw: pas ciężarowy, kółko z linki alpinistycznej i odważnik czy dwa.
Na ogół więcej niż 64 kg nie doczepiam, a dwa odważniki są mniej uciążliwe niż trzy 20-ki.
Nie wiem jak sobie radziłem zanim kettle stały się popularne w klubach Laughing
Ale gruby łańcuch robi zdecydowanie większe wrażenie Very Happy
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #465 : 2013-10-23, 12:24:06 »

No tak Very Happy łańcuch w siłowni nawet domowej/rodzinnej wzbudza podziw i szacun Very Happy ... żarty
Ja właśnie zakładam np więcej a mniejszych , nie 10 i 4  tylko dwie 5 i dwie 2 , trochę nie bardzo mam miejsca w poziomie , bo w piwnicy nisko sufit niestety , a kettli nie mam jeszcze Smile ...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #466 : 2013-10-23, 12:39:39 »

No tak Very Happy łańcuch w siłowni nawet domowej/rodzinnej wzbudza podziw i szacun Very Happy ... żarty
Ja właśnie zakładam np więcej a mniejszych , nie 10 i 4  tylko dwie 5 i dwie 2 , trochę nie bardzo mam miejsca w poziomie , bo w piwnicy nisko sufit niestety , a kettli nie mam jeszcze Smile ...
Coś jednak jest w nagim, szorstkim żelazie Laughing
Gdzieś na YT widziałem kolesia, który miał ekstremalnie niski bejsment i tam ćwiczył.
Zaadaptował sporo ćwiczeń na kolanach, niskich poręczach i drążku.
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #467 : 2013-10-27, 08:12:24 »

Ale dałem ciała , od tygodnia mistrzostwa świata we Wrocławiu w podnoszeniu cieżarów , bilety po 25 pln , a ja siedzę w domu nie wiem gdzie wyskoczyc na week  Confused , poracha po całej linii ... Dzisiaj ostatni dzień mężczyżni 105 i 105 + kg .....Może jeszcze się załapię ....

Najbardziej chciałęm zobaczyc swoją kategorię wagową i Chińczyków , no i wiadomo Adriana i spółkę , ale Adrian skończył na  8 miejscu jak dzisiaj czytałem ...
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #468 : 2013-10-27, 08:31:17 »

Lou Xiaojun 77kg z nowym rekordem świata , a ja tego nie widziałem Sad ....

http://www.wwc2013.pl/aktualnosci/akt/60
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #469 : 2013-10-28, 06:14:18 »

A w tym grzebałeś? Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=G3XfV5X3ws0...podobny. Wink
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #470 : 2013-10-28, 07:02:15 »

Dzięki Radziu
Tu pompki na poręczach : http://www.youtube.com/watch?v=gRbzWiyWJUA

A ja załapałem się z rodzinką na kategorię 105 kg i dekorację dwóch medali dla Bartka Bonka .
Impreza fantastycznie przygotowana , Hala Ludowa we Wrocławiu pełna , ale ścisku nie było , komunikacja elegancko , atmosfera jak zwykle tam gdzie Polacy - do przodu , oprawa , jakoś tak w TV to mi tak nie wyglądało , na żywo  jeszcze większe emocje Smile .

Tu akurat 216 kg Bonka któremu kibicowaliśmy Smile : http://www.youtube.com/watch?v=SRfifUyJDZo
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #471 : 2013-10-28, 08:48:43 »

Trening Lu Xiaojun we Wrocławiu - Hala Ludowa : https://www.youtube.com/watch?v=S_e6bFRKi0M
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #472 : 2013-10-29, 19:31:39 »

Mistrzu Gavro myslisz że mógłbym wplesc siad do tego mojego planu jakoś ? Np pomiedzy martwe tak jak tu :

1. Tydzień

drążek
drażek
drążek + dipsy
drażek + dipsy
martwy
brzuch


drążek
drażek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
przysiad
brzuch


drążek
drążek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
martwy
brzuch

2. Tydzień

drążek
drażek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
przysiad
brzuch



drążek
drążek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
martwy
brzuch


drążek
drażek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
przysiad
brzuch


?????
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #473 : 2013-10-29, 20:20:59 »

Mistrzu Gavro myslisz że mógłbym wplesc siad do tego mojego planu jakoś ? Np pomiedzy martwe tak jak tu :

1. Tydzień

drążek
drażek
drążek + dipsy
drażek + dipsy
martwy
brzuch


drążek
drażek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
przysiad
brzuch


drążek
drążek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
martwy
brzuch

2. Tydzień

drążek
drażek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
przysiad
brzuch



drążek
drążek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
martwy
brzuch


drążek
drażek
drążek + dipsy
drążek + dipsy
przysiad
brzuch


?????
Spoko.
A jak te sekwencje są podzielone na dni?
W każdym tygodniu trzy dni treningowe czy jak?
Można też lecieć tydzień siady, np. trzy treningi, potem tydzień ciągi, itd.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #474 : 2013-10-29, 20:32:11 »

Chill, martwy robisz jakim systemem? 5x90 +1x110 i tyle?
Zapisane

Work Buy Consume Die
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #475 : 2013-10-29, 20:39:45 »

@Gavro

- tak na poniedziałek , środę i piątek , aha w sumie racja , mozna i tak jak mówisz że tydzień siad , tydzień martwy ... Ale wtedy siad tak jak martwica po bułgarsku czy jechac sobie te 3x3 a potem ewentualnie 5x3 .... z jakimś progresem co tydzień powiedzmy na tyle ile sie czuje +- 2 kg ... ?

@Zyon

Nie no po bułgarsku czyli na soczku Very Happy , nie no żart  no ostatnio np 50 x1 , 70x1, 90x1 , 110 x1 i pózniej robię 4-5 min przerwy żeby to ładnie zamknąc technicznie - 90x5 ...

I to jest seryjka w dzień z martwym rano i tak samo na po południowym treningu ...

Dwójki czuję fajowo i plecy po całości , ale brakuje mi nabicia czwórek , co miałem elegancko jak robiłem siady . Wcześniej robiłem low bar cały czas , teraz cchiałbym spróbowac high bar , fronty odpuszcze chyba ( sam nie wiem ) , bo bym zupełnie od podstaw zaczynał technicznie bo nigdy nie robiłem, chyba raz jakoś ... i mi się nie spodobało Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #476 : 2013-10-29, 21:08:02 »

@Gavro

- tak na poniedziałek , środę i piątek , aha w sumie racja , mozna i tak jak mówisz że tydzień siad , tydzień martwy ... Ale wtedy siad tak jak martwica po bułgarsku czy jechac sobie te 3x3 a potem ewentualnie 5x3 .... z jakimś progresem co tydzień powiedzmy na tyle ile sie czuje +- 2 kg ... ?

@Zyon

Nie no po bułgarsku czyli na soczku Very Happy , nie no żart  no ostatnio np 50 x1 , 70x1, 90x1 , 110 x1 i pózniej robię 4-5 min przerwy żeby to ładnie zamknąc technicznie - 90x5 ...

I to jest seryjka w dzień z martwym rano i tak samo na po południowym treningu ...

Dwójki czuję fajowo i plecy po całości , ale brakuje mi nabicia czwórek , co miałem elegancko jak robiłem siady . Wcześniej robiłem low bar cały czas , teraz cchiałbym spróbowac high bar , fronty odpuszcze chyba ( sam nie wiem ) , bo bym zupełnie od podstaw zaczynał technicznie bo nigdy nie robiłem, chyba raz jakoś ... i mi się nie spodobało Very Happy
Siad i ciąg to bardzo podobne ruchy, można je wymieniać co tydzień, wtedy lepsza synchronizacja.
A można i tak jak w tym Twoim przykładzie, ABA w jednym tygodniu i BAB w drugim.
Martwy jest bardziej wyczerpujący i mocniej ryje CUN, niż siady, ale siady są trudniejsze technicznie.
Siady bym robił z nieco większą objętością, tym samym mniejszą intensywnością.
Chyba, że chcesz na siady położyć nacisk, ja zawsze traktowałem siad jako uzupełnienie pod ciąg, trochę po macoszemu...
Aha, każde ćwiczenie może "pracować" niezależnie, nie musisz wszystkiego synchronizować na konkretną imprezę.
Siady przykładowo zaczynasz od ~ 50%, ale martwy już masz w połowie cyklu czy pod koniec, luz.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #477 : 2013-10-29, 21:12:13 »

Chill, martwy robisz jakim systemem? 5x90 +1x110 i tyle?
Spróbuj kiedyś się zawziąć na niską objętość Very Happy
Intensywność i jakość każdego ruchu sama szybuje w górę!
Inaczej się kanalizuje energię i zapał, kiedy masz do zrobienia 2-3 serie, a nie 20.
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #478 : 2013-10-30, 08:57:58 »

Czyli 5x5 będzie git , z tego co mówisz , bo inaczej mi nie przychodzi do głowy , tzn tak rano może np 3x5 i tak samo po południu 3x5 co daje 6x5 w ciagu dnia to już chyba niezle przepracowane ....
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Chill - dziennik treningowy
« Odpowiedz #479 : 2013-10-30, 09:03:38 »

Chill, martwy robisz jakim systemem? 5x90 +1x110 i tyle?
Spróbuj kiedyś się zawziąć na niską objętość Very Happy
Intensywność i jakość każdego ruchu sama szybuje w górę!
Inaczej się kanalizuje energię i zapał, kiedy masz do zrobienia 2-3 serie, a nie 20.
Czyli tak jak wyzej? piec serii np z 70-80% i jedna z duzym? A progresje jak robic?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 44 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 18 zapytaniami.