forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 16:29:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
668249 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 636 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3744766 razy)
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #560 : 2008-07-22, 13:48:56 »

Postanowiłeś wystartować i nie zmieniaj tego. To zmotywuje cię do potrenowania biegu. Po prostu wyjdź w porze, która ci najbardziej pasuje i biegnij do pierwszej zadyszki. Odpocznij i jeszcze raz na przemian raz szybko, raz truchtem. Staraj się porządnie spocić. Najgorzej zmotywować się do pierwszego wyjścia, potem już to polubisz.
Zapisane
szim
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #561 : 2008-07-23, 10:08:08 »

dzieki, czuje sie troche podniesiony na duchu, moze bedzie dobrze i dam rade tym 10 kilometrom Smile a nawet jesli nie, to chociaz koszulke na pamiatke dostane ;D
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #562 : 2008-07-29, 14:10:24 »

Łatwo doradzać, a sam biegam raczej powoli w jednostajnym tempie. Przebiegnę swoją trasę i nawet specjalnie spocony nie jestem. Postanowiłem to zmienić i od poniedziałku staram się biegać szybciej. Dzisiaj, to całkiem nieźle poszło. Koszulka była cała mokra, ale do zadawalających rezultatów jeszcze daleko.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #563 : 2008-08-03, 16:51:25 »

Jerzy Skarżyński w swojej książce "Biegiem przez życie" zaleca picie napojów izotonicznych dla uzupełnienia wody wydalanej z potem w czasie biegania.
Uzasadnia to tym, że stężenie zawartych w nich jonów jest identyczne jak stężenie płynów ustrojowych, co zapewnia szybkie wchłanianie wody w wraz z zawartymi w niej minerałami i witaminami. Drugim argumentem przekonywującym do picia zamiast zwykłej wody (hipotoniczna) czy soków (hipertonicznych) napojów typu np. Powerade jest zawartość w niej węglowodanów.
Co do pierwszego argumentu, to byłbym skłonny uwierzyć choć nie mam dostatecznej wiedzy, żeby to zweryfikować. Drugi argument jest dla mnie nie do przyjęcia z uwagi iż uważam, że węglowodany nie są niezbędne do biegania. Szczególnie nie uważam za stosowne zjadanie ich w trakcie biegu co niepotrzebnie zmusza organizm do ich trawienia. Napój słodki rozpoznawany jest przez organizm jako pokarm i do jego strawienia wydzielane są soki żołądkowe, a potem insulina.
W czasie trawienia zawsze zaburzony jest proces przyswajania wody przez organizm. Ponadto, gdy do wypitego napoju dodamy soki żołądkowe to zostaną złamane proporcje i napój przestanie być izotonicznym.
Nadmierne picie wody może spowodować rozcieńczenie płynów ustrojowych, co może spowodować spowolnienie biegacza. Niedobór ma taki sam skutek, bo spowoduje zagęszczenie, a szczególnie krwi.
Jakie więc jest optymalne rozwiązanie? 
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #564 : 2008-08-04, 17:19:37 »

Ach jakie nie skomplikowane jest myslenie biegacza prostaka (to ja  Laughing )
ach jak ja lubię wode mineralna gazowaną (tą, która zakwasza  Very Happy )
ach jak ja lubię czasami sie napic izotoanika
ach jak lubie lody własnej produkcji w upalne dni po biegu
ach, ach, ach... no chyba sie dzisiaj przegrzałem?  Shocked
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #565 : 2008-08-04, 18:20:14 »

... chyba sie dzisiaj przegrzałem?  Shocked

Nie wiem,a jesteś w Bagdadzie?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #566 : 2008-08-04, 19:29:28 »

izotoanika

a izoadminik nie może być?  Mr. Green
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #567 : 2008-08-04, 20:20:18 »

a izoadminik nie może być?  Mr. Green

ach zapomniałem, że wystepujesz w trzech postaciach  Mr. Green
no ale teraz w wyszukiwarkę mozna juz wpisać obydwie nazwy Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #568 : 2008-08-04, 21:23:23 »

Dzisiaj drinkuję, a jutro zamierzam pobiegać. Ciekawe czy wstanę?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #569 : 2008-08-04, 21:31:05 »

Pierwsze słysze ,że w poniedziałki sie drinkuje.No chyba,że  ktoś ma problem bez alkoholu,to jak najbardziej pije przez cały tydzień.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #570 : 2008-08-04, 21:37:01 »

Czasami zdarzają się wyjątkowe okazje, ale radosne.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #571 : 2008-08-05, 09:59:23 »

Dla niektórych takie wyjątkowe okazje zdarzają się codziennie  Razz
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #572 : 2008-08-05, 13:21:07 »

Jak coś jest codziennie, to przestaje być wyjątkowe.
Wybiegłem dzisiaj z domu z godzinnym opóźnieniem, bo wstawanie było ciężkie.
Już po 200m przewróciłem się na betonowych kostkach. Zdarłem naskórek z dłoni i kolan. Ponieważ krew nie leciała ciurkiem, postanowiłem biec dalej. Wiało niemiłosiernie, a potem zaczęło padać. Wszystko nie tak, ale biegło mi się dobrze choć technikę miałem odwrotną od tej jaką zaleca Skarżyński w swoich książkach.
Poleca jadanie węglowodanów jako podstawowy pokarm długodystansowców. Oczywiście u mnie odwrotnie, prawie zero węglowodanów, szczególnie rano. Poleca technikę biegu z lądowaniem na pięcie, przetaczaniem stopy i odbiciem ze śródstopia. Do tego oczywiście buty z amortyzacją. Ląduję na śródstopiu i od razu się odbijam. Nie używa pięty do lądowania i nie mam przetaczania. Do tego zwykłe halówki bez amortyzacji. Poleca oddychanie otwartymi ustami. Dzisiaj je zamknąłem i całą trasę oddychałem przez nos. Nie zatkało mnie i nie brakowało tlenu, a krok miałem sprężysty aż do końca (ponad 11km). Czuję się świetnie choć trochę poobijany.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #573 : 2008-08-05, 13:46:37 »

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #574 : 2008-08-05, 14:48:08 »


Już po 200m przewróciłem się na betonowych kostkach. Zdarłem naskórek z dłoni i kolan.

O rany!!! Coś podobnego!!! Całe szczęście,że krew mocno nie broczyła.
Najgorsze,że została przerwana ciągłość naskórka!Mam nadzieję ,że zagoi się i nie będzie blizn.
Ktoś powinien był od razu Tobie pomóc ,przemyś ranę i zabandażować ,żeby jakaś infekcja się nie wdała.Może zastrzyk p/tężcowi byłby najlepszym rozwiązaniem.
Przecież jesteś tak delikatnym,wrażliwym mężczyzną,że obawiam się o Twoje samopoczucie.
Na pocieszenie dodam,że mnie upierniczyła osa i mnie boli,ale nie martw się jakoś wytrzymuję.Zacisnęłam zęby i znoszę dzielnie ból.
To pa! Trzymaj się i pamiętaj ,że jestem,że jesteśmy tutaj z Tobą.
PS. Ból dzielony na inne osoby (na przyjaciół) staje się mniejszym bólem.  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #575 : 2008-09-14, 20:53:02 »

Ciprawda,to nie wątem o pływaniu,ale jak piasala tutaj o rolkach,to dlaczego mam nie pisać i tym.

Cytuj
Motywacją jest basen.

Dokladnie !!! Nie wiem ile maja dzieci lat, ale to nie wazne....mozesz ich jeszcze bardziej zmotywowac przeprowadzajac z nimi kazdorazowo test Coopera, ktory bedzie jak przyslowiowa "marchewka na wedce", ktora beda chcieli "dosiegnac".Jednoczesnie kiedy nie beda w granicach testu Coopera-bo nie beda, mozna tu powiedziec, ze trzeba jesc to ,to, czy tamto. DZIECI UWIELBIAJA KONKURENCJE.

Test Coopera polega na tym, ze przez 12 minut non-stop powinno sie przeplynac min 250 metrow.
Oczywiscie mozesz zanizyc odleglosc albo zawyzyc czas na poczatku, niemniej jednak powinna to byc konkurencja z samym soba!!!

Zgodnie z obietnicą,byłam dziś "adampio" na basenie z dzieciakami-ja po wielu latach przerwy ! -było superowo! Najchętniej to bym nie wychodziła z niego.Teraz Ciebie rozumiem i to,ze pływasz codziennie.
Przyznam,ze basen wyssał ze mnie wszystkie soki i poczułam zmęczenie w domu-to samo z dziećmi -ale to dobrze ,ze się wymęczyły tam-takie w sumie zdrowe zmęczenie.
Oczywiscie chciałyby codziennie ,zobaczymy co da się zrobić  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #576 : 2008-09-14, 20:54:51 »

Ciprawda,to nie wątem o pływaniu,ale jak piasala tutaj o rolkach,to dlaczego mam nie pisać i tym.


Sorki,za literówki,ale mam ciemno w mieszkaniu i nie patrzę też na klawiaturę  Cool
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #577 : 2008-10-28, 11:45:18 »

Wczoraj wieczorem w lesie było pusto, nawet dzików nie było - może odbywał się sabat?
Wprawdzie Sabaci przygrywali http://pl.youtube.com/watch?v=G-GqsGBF0N0
A jednak cos kazało mi biec szybciej i szybciej - zew krwi?  Shocked Wink
Czy jest cos prostszego od biegania?
Czy jest cos prostszego od ZO?
Czy działa tu prawo zachowania energii?
Nie! To nie może byc tak proste! Wink
Zaraz - a ile to gram białka dzis zjadłem?
O rany wszystko mi sie pomieszało  Shocked - to co to jest to ŻO?

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #578 : 2008-10-28, 12:55:44 »

1.Wczoraj wieczorem w lesie było pusto, nawet dzików nie było - może odbywał się sabat?
2Wprawdzie Sabaci przygrywali http://pl.youtube.com/watch?v=G-GqsGBF0N0
3A jednak cos kazało mi biec szybciej i szybciej - zew krwi?  Shocked Wink
4Czy jest cos prostszego od biegania?
5Czy jest cos prostszego od ZO?
6Czy działa tu prawo zachowania energii?
7Nie! To nie może byc tak proste! Wink
8Zaraz - a ile to gram białka dzis zjadłem?
9O rany wszystko mi sie pomieszało  Shocked - to co to jest to ŻO?



Nie wiem ile zjadłeś białka,ale powiem Ci ile powinieneś był zjeść z tego Twojego opisu  Razz

ad.1. W lesie bylo pusto nie było dzików,takze Twój organizm nie był narazony na stres i zwiazane z nim zachodzące procesy biochemiczne w Twoim organizmie.
ad.2.Pogrywali Sabaci wiec przezywałeś jakies uniesienia,a co za tym idze potrzebowałeś energii i budulca.
ad.3.Nie wiem do kończ co Tobie kazało biec szybciej,ale wiąże sie z tym to,że potrzebowałeś więcej niż zwykle energii i budulca.
ad.4.Handel dziełami sztuki.
ad.5.Skakanie po węglowodanach.
ad.6.Owszem działa.
ad.7.Ależ owszem może.W ciągu "58 letniej swojej pracy nad dietami" stwierdzam ,że wszystko można rozwiązać "na wczoraj".
ad.8.Nie wiem.
ad.9.Wydaje Ci sie.ŻO to odzywianie najbardziej normalne w świcie.

Zapotrzebowanie na białko Twojego organizmu z tym dniu wynosiło 65,67g  Cool Razz
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #579 : 2008-10-28, 16:24:48 »

Nie wiem ile zjadłeś białka...

a wiec lepiej nie wiedzieć, czy wiedziec źle? Shocked
słuchać dobrych rad, czy zgłebiać wiedzę samemu?
A dzis na obiad znowu wątróbka Wink i Sabaci dalej grają...
Has he lost his mind?
Can he see or is he blind?  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 636 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 18 zapytaniami.