forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:10:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658438 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Spora utrata wagi
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Spora utrata wagi  (Przeczytany 187582 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #20 : 2017-11-07, 11:20:39 »

Albo uszkodziły śluzówki jeszcze bardziej. Wink
Na dwoje babcia.
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #21 : 2017-11-30, 18:23:50 »

Ze swojego osobistego doświadczenia mogę ci poradzić byś zrobił testy na alergie i nietolerancje pokarmowe. Bo one (alergie) mogą prowadzić do takich właśnie dolegliwości, jakie opisałeś.
Zapisane

Dzik
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #22 : 2017-12-20, 20:06:35 »

Mały update:

Byłem u lekarza. Stwierdził, że jedyne, co przychodzi mu do głowy to przerost grzybiczy w jelitach. Przeleczyłem się fluconazolem i restrykcyjnie ciachnąłem węglowodany do 70g (za radą lekarza). Nie było lekko. W trakcie leczenia zniknęło kilka pomniejszych dziwactw mojego organizmu, które brałem za "nic się nie da z tym zrobić", ale generalnie bez szału.
Następnie cisnę probiotyk (Vivomixx) - biorę go już ponad 2 tygodnie, a zamierzam jeszcze kilka miesięcy. Zmniejszyły mi się trochę problemy toaletowe i co najciekawsze przytyłem 4kg. Żeby było śmieszniej, mimo celowego ograniczania aktywności fizycznej (nie chciałem się obciążać z powodu utraty wagi), przytyłem na oko w mięśnie. Dosłownie "przypakowałem" bez ćwiczeń. Nie obyło się jednak bez strat. Co również ciekawe - zwiększyły się problemy z psychą. Znowu jestem bardzo nerwowy i wróciły kłopoty ze spaniem.
Wciąż jestem ciągle zmęczony i mam pociąg do słodyczy - znika, gdy jem ok 90-100g węglowodanów.

Czy jest możliwość, że po prostu mam takie duże zapotrzebowanie na węglowodany i powinienem ich tyle przyjmować, czy należy to traktować jako "objaw choroby" i dalej szukać przyczyny?

Nad alergiami sam się zastanawiałem. Dietę mam bardzo ograniczoną, żeby zawęzić pole poszukiwań. W zasadzie mógłbym wymienić z pamięci wszystko, co jem - żółtka, masło, ser żółty, słonina, wieprzowina (różne części - raczej tłuste), kurczak (czasem jestem zmuszony - rodzinnie Very Happy), ziemniaki, pietruszka, pomidory. I to tyle. Za twoją radą się przebadam dokładnie w tym kierunku, ale czy to nie jest tak, że te ewentualne alergie powinny mi przejść na ŻO i dzięki "ćpaniu" probiotyków?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #23 : 2017-12-20, 21:13:25 »

Węglowodany można sprawdzić paskami KetoDiastix.
Zapisane

Dzik
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #24 : 2017-12-20, 22:52:52 »

Tak, wiem. Walczyłem już z nimi. Niestety słabo się dla mnie sprawdzają, bo słabo u mnie z rozróżnianiem kolorów. Siara i obciach, ale nie byłem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy to się odbarwia czy nie  Very Happy Planuję je sobie zbadać, jak w mojej pracy będzie trochę luźniejszy okres i przestanę tam "mieszkać". Pytałem raczej, czy jest możliwość, że nie będąc na nic chorym ma się o tyle zwiększone zapotrzebowanie na węglowodany od wartości teoretycznych?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #25 : 2017-12-21, 07:14:18 »

Zwiększone w stosunku do kogo/czego? Very Happy
Taka Twoja uroda, że słabo sobie radzisz na niskich węglach w tej chwili/w tym okresie życia i tyle.
Słuchaj swojego ciała, a nie próbujesz się na siłę wciskać w jakieś normy.
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #26 : 2017-12-21, 22:07:56 »

Alergie na pyłki na DO ustąpiły w moim przypadku, niestety, nietolerancje pokarmowe zostały. Próbowałam wracać do jedzenia nabiału, ale źle się to kończy za każdym razem. Już się z tym pogodziłam, że kazeina i białka zbóż zawsze będą dla mnie trucizną.  Confused
Co do węglowodanów, to jeśli się lepiej czujesz z trochę większą dawką to myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie byś jadł ich trochę więcej. A tutaj cytat z Dr Kwaśniewskiego: "Trzeba jeść tyle węglowodanów, aby w moczu nie pojawiły się ciała ketonowe. Ślad ciał ketonowych w moczu może być. Każdy organizm jest inny i każdy ma inne zapotrzebowanie na energię, białko, tłuszcze i węglowodany, ale wszystko powinno mieścić się w zaleconych proporcjach. spożywanie do 100g węglowodanów na dobę nie powoduje żadnych szkód, tylko sprawność organizmu jest nieco niższa. dopiero spożywanie węglowodanów powyżej 150g na dobę, czyli powyżej 2g/kg wagi ciała, powoduje niewielkie szkody."
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #27 : 2017-12-22, 08:58:12 »

Ja pindolę, a ja wyczytałem w necie, że to "jedna dieta dla wszystkich", a tu się okazuje, że "każdy organizm ma inne zapotrzebowanie"...  Shocked
To o co tu chodzi, jak jest "formuła 30g" dla wszystkich po wsze czasy, a tu "kwachy" piszą, że trzeba się bilansować pod każde indywiduum?  Laughing Laughing Laughing
Niezrozumiale niezrozumiałe, bo "30g" ponoć ma być!  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #28 : 2017-12-22, 09:15:24 »

Czyli dalej nie wiadomo z czym ten chleb jeść... Confused Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #29 : 2017-12-22, 09:18:41 »

Ale to już ustaliliśmy, że najlepiej ze smalcem. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #30 : 2017-12-22, 09:22:03 »

 Laughing Ale jakim? Da różne.. Cool
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #31 : 2017-12-22, 09:35:58 »

A to dalsze badania są konieczne. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #32 : 2017-12-22, 09:37:50 »

  Laughing Pewnie dlatego "naukowcy" dalej szukają. Confused
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #33 : 2017-12-22, 09:40:45 »

Z czegoś trzeba żyć. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #34 : 2017-12-22, 09:44:22 »

Na chlebek zarabiać... Confused
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #35 : 2017-12-22, 09:45:39 »

No i czymś ten chlebek trzeba posmarować. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Re: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #36 : 2017-12-22, 09:46:48 »

Kto smaruje ten jedzie... Laughing
Zapisane

Dzik
Go


Email
Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #37 : 2017-12-22, 12:15:57 »

Czuję się trochę jak persona non grata na tym forum. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo staram się wypowiadać kulturalnie i chyba nikogo nie obraziłem. Próbuję rozwiać swoje wątpliwości i po wielu latach wrócić do zdrowia. To jest coś złego? W książkach, portalach optymalnych w internecie, a także w ośrodku optymalnych byłem przekonywany, że to jest dobra droga. A teraz Admin ma do mnie niejako pretensje, że dałem się przekonać. To jest jakiś kosmos, z punktu widzenia logiki. Nie wiem, co to jest "formuła 30g" i nie wiem dlaczego próbuje mi przypasować słowa, że to "jedna dieta dla wszystkich", ponieważ nigdzie tak nie napisałem. Z tego, co widzę to gdy dieta nie działa cudów to odpowiedzią jest "nie przestrzegasz rygorystycznie zasad", natomiast, gdy przestrzegasz rygorystycznie zasad to "nie powinieneś tak rygorystycznie przestrzegać zasad". Już widzę dokąd to zmierza - teraz będzie "to jak dla ciebie nie działa, to przestań". Będzie to wisienka na torcie paranoi i szufladkowania mnie jako jakiegoś "wroga ludu", bo śmiem pytać. Ja do nikogo nie mam pretensji, że nie jest tak, jakbym chciał. Ja chcę się dowiedzieć dlaczego i co mogę poprawić. Nie opieram się też na bzdurach z internetu, ani nawet na wiedzy własnej, tylko korzystałem z porad fachowców - arkadia, doradca i lekarz. Zostawiłem wiadro pieniędzy i mimo to też do nikogo nie mam pretensji, że nie jest tak, jakbym chciał. Jak fachowiec mówi, że mam jeść 70g na dobę to jem 70g na dobę. Jak coś nie gra to pytam dlaczego. Z racji tego, że do fachowców mam daleko, to pytam tutaj, bo być może, ktoś doświadczony zna odpowiedź. Nie widzę w tym nic złego i nie widzę też żadnych przesłanek, dla których miałby to być powód do traktowania mnie z góry. A jeżeli takie są, to wystarczy mi powiedzieć, to dam sobie spokój. Ja jak komuś pomagam to nie robię mu łaski i tym samym łaski nie oczekuję.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30300


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #38 : 2017-12-22, 12:23:19 »

Spokojnie, nie jest aż tak zle jak piszesz. Laughing
Byle się nie wypalić Laughing
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: Spora utrata wagi
« Odpowiedz #39 : 2017-12-22, 12:39:36 »

Czuję się trochę jak persona non grata na tym forum. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo staram się wypowiadać kulturalnie i chyba nikogo nie obraziłem. Próbuję rozwiać swoje wątpliwości i po wielu latach wrócić do zdrowia. To jest coś złego? W książkach, portalach optymalnych w internecie, a także w ośrodku optymalnych byłem przekonywany, że to jest dobra droga. A teraz Admin ma do mnie niejako pretensje, że dałem się przekonać. To jest jakiś kosmos, z punktu widzenia logiki. Nie wiem, co to jest "formuła 30g" i nie wiem dlaczego próbuje mi przypasować słowa, że to "jedna dieta dla wszystkich", ponieważ nigdzie tak nie napisałem. Z tego, co widzę to gdy dieta nie działa cudów to odpowiedzią jest "nie przestrzegasz rygorystycznie zasad", natomiast, gdy przestrzegasz rygorystycznie zasad to "nie powinieneś tak rygorystycznie przestrzegać zasad". Już widzę dokąd to zmierza - teraz będzie "to jak dla ciebie nie działa, to przestań". Będzie to wisienka na torcie paranoi i szufladkowania mnie jako jakiegoś "wroga ludu", bo śmiem pytać. Ja do nikogo nie mam pretensji, że nie jest tak, jakbym chciał. Ja chcę się dowiedzieć dlaczego i co mogę poprawić. Nie opieram się też na bzdurach z internetu, ani nawet na wiedzy własnej, tylko korzystałem z porad fachowców - arkadia, doradca i lekarz. Zostawiłem wiadro pieniędzy i mimo to też do nikogo nie mam pretensji, że nie jest tak, jakbym chciał. Jak fachowiec mówi, że mam jeść 70g na dobę to jem 70g na dobę. Jak coś nie gra to pytam dlaczego. Z racji tego, że do fachowców mam daleko, to pytam tutaj, bo być może, ktoś doświadczony zna odpowiedź. Nie widzę w tym nic złego i nie widzę też żadnych przesłanek, dla których miałby to być powód do traktowania mnie z góry. A jeżeli takie są, to wystarczy mi powiedzieć, to dam sobie spokój. Ja jak komuś pomagam to nie robię mu łaski i tym samym łaski nie oczekuję.
Byliśmy razem w Arkadii. Wyglądasz jak MODEL, Twoich problemów na oko nie widać a jednak są.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.267 sekund z 20 zapytaniami.