forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-10, 09:46:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
661276 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Polska sercem
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 146 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Polska sercem  (Przeczytany 834327 razy)
Hana
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #260 : 2006-11-03, 09:50:50 »








A to Polki walczyły też? Wink

No, oczywiscie np.Maria Sklodowska-Curie --ale ja o kobietach ogolnie nie tylko "Matkach Polkach!

M
Cytuj
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #261 : 2006-11-03, 09:59:32 »

Marishko ,pojmij wreszcie ,ze nie jestem nagannie do Ciebie ustosunkowana ,ani do Twojego Tomka

Elmo, "pojmij wreszcie", że Twój stosunek do mnie czy Tomka  nie ma NIC a NIC wspólnego z podlinkowanym przeze mnie artykułem. Na dodatek wcale nas nie interesuje jaki masz stosunek do nas czy innych Forumowiczów, bo nie mamy zwyczaju przejmujemować się opiniami i "ocenami" innych, więc oszczędź sobie takich wyjaśnień i zapewnień, bo NIC nie wnoszą do tej dyskusji.

M
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #262 : 2006-11-03, 10:00:54 »


Ehhh mozecie sie smiac ,ale Polska w porownaniu z krajami takimi jak Gruzja (tam to dopiero jest jatka),czy Algeria i inne kraje  jest jak dla wielu Polakow USA.Moze was to zdziwi ,ale jak kiedys pisalam z ludzmi na skypie z Algerii to pisali ,ze dla nich Polska jest marzeniem.  Shocked .I co tu duzo mowic.

Nie jest najlepszym wyjsciem ogladanie sie za siebie --o wiele lepiej rownac do GORY!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #263 : 2006-11-03, 10:06:33 »

Marishka ty jakas nerwowa jestes .Ciagle tylko wypisujecie jak was to nic i nikt nie obchodzi.No i ok.Ale pomimo to i tak oceniacie innych.  Shocked
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #264 : 2006-11-03, 10:10:31 »

Ehhh mozecie sie smiac ,ale Polska w porownaniu z krajami takimi jak Gruzja (tam to dopiero jest jatka),czy Algeria i inne kraje  jest jak dla wielu Polakow USA.

Tylko czemu Polacy często lubią porównywać siebie do krajów mniej rozwiniętych, zamiast przyjrzec się tym bardziej rozwiniętym? Łatwo jest powiedzieć, że w Polsce jest lepiej niż np. na Białorusi. Ale spróbuj porównać Polskę np. do Szwecji. Być może, gdybyśmy więcej przyglądali się pozytywnym cechom i osiągnięciom innych krajów, zamiast porównywać się do tych słabszych krajów i wmawiać sobie, że nie jest tak źle, to wreszcie ruszylibyśmy z miejsca?

M

P.S. W niektórych krajach afrykańskich istnieje tradycja obrzezania dziewczynek (ucina się im łechtaczki), w porównaniu z tym, to w Polsce żyjemy pewnie w raju...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #265 : 2006-11-03, 10:16:51 »

Nie mam pojecia czemu Polacy lubia sie porownywac do krajow" mniej rozwinietych".Trzebaby zrobic ankiete  Shocked . No a Szwecja to podobno bajka w porownaniu do Polski.Ale akurat polityka mnie nie interesuje ani troche .Widze ,co sie dzieje ,wszyscy tylko objecuja ,a jak juz do czegos dojdzie jo jest wielkie G....Ja bym chciala jednego ,zeby zniesli w Polsce gimnazja ,cos slyszalam ze wyszedl taki projekt.Mam nadzieje ze je zniosa.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #266 : 2006-11-03, 10:27:36 »

A "zniesienie gimnazji" to wg Ciebie nie polityka? To kto w takim razie podejmuje tego rodzaju decyzje? A w wyborach też nie uczestniczysz? Jasne, że "wszyscy tylko objecuja", ale jeśli nikt nie będzie się interesował tym, co się dzieje w kraju (i na świecie, bo wiele rzeczy jest ze sobą powiązanych), to jak cokolwiek może się zmienić? Węgrzy "zainteresowali się" i wyszli na ulicy. Moze to niczego i nie zmieniło, ale przynajmniej jakaś świadomość w ludziach jest, coś próbowali zrobić, powiedzieć.

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #267 : 2006-11-03, 10:40:18 »

Owszem polityka, polityka ....
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #268 : 2006-11-03, 17:39:04 »

Daniel ostatnio zaczelam czytac biografie van Gogha autor: Henri Perruchot (chociaz autor na samym poczatku zaznaczyl ze nie jest to powiesc bigraficzna,nie mniej jednak przedstawia zycie van Gogha.Polecam Ci ja bardzo ,bo van Gogh jest znany jako malarz ,ale chyba nie jest znany jako misjonarz ,ktory wiekszosc swego zycia zanim zaczal malowac poswiecil sie gloszeniu Slowa Bozego wsrod biedoty ,ktorzy nazywali go wariatem ,on jednak sie nie poddawal.Bardzo ciekawa postac .Polecam Ci ja bardzo ,jak masz mozliwosc ,wypozycz ja.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #269 : 2006-11-03, 18:28:17 »

van Gogh jest znany jako malarz ,ale chyba nie jest znany jako misjonarz ,ktory wiekszosc swego zycia zanim zaczal malowac poswiecil sie gloszeniu Slowa Bozego wsrod biedoty ,ktorzy nazywali go wariatem ,on jednak sie nie poddawal.

No nie wiem, czy okres tak gdzieś pomiędzy 1876-1880 można określić jako "większość" życia van Gogha. O wiele większą część życia poświęcił jednak walce (?) ze swoimi chorobami...

M
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #270 : 2006-11-03, 18:30:28 »

On "walczyl " caly czas ,jak sie czyta te ksiazke to sie o tym wie.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #271 : 2006-11-03, 20:24:01 »

polskie szkolnictwo przed jak i po wojnie bylo jednym z najlepszych na swiecie .Pytam sie  dlaczego my teraz rownamy do tych gorszych . moze komus na tym zalezy. A druga sprawa to ze nie ma juz takich nauczycieli  , jest wiele osob przypadkowych i za duzo kobiet powinno byc wiecej mezczyzn Evil or Very Mad Mr. Green
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #272 : 2006-11-03, 20:30:29 »

Mimo chęci nie znajdę czasu na wspomnianą biografię van Gogha. Praca, remont w domu - pochłaniają mi 90% czasu. Moja aktywność obecnie to te forum i ostatnio tylko ten temat. Mimo dziwnych postów nie uważam siebie za misjonarza i nie zamierzam nikogo nawracać.
Każdy człowiek ma swój indywidualny pogląd na otaczającą go rzeczywistość. Na podstawie tej wiedzy ma jakieś wyobrażenie na temat ewentualnych reform jakie można by było dokonać, aby ta rzeczywistość była lepsza.
Tą moją wizję prezentuję w tym wątku.
   Ponieważ ustrój, który uznałem za najlepszy, opiera się na Prawie Boskim, to nie można pominąć istotę tego prawa jakim jest sam Bóg. Gdyby nie chodziło o tworzenie społeczności zorganizowanej na tym prawie, to można potraktować, że wiara w Boga jest indywidualną sprawą. Jednak przy tym ustroju wymagana jest jawność. Jeżeli ktoś nie wierzy w Boga, to nie będzie też przestrzegał przykazań, a tym samym nie może zostać członkiem tej społeczności. Dlatego, każdy kto utożsamia się z tym ustrojem musi jednoznacznie publicznie się określić. Ustrojów opartych na kłamstwie, oszustwie i złodziejstwie mamy bardzo dużo. Każde ich reformowanie jest bezsensowne, bo nie można naprawić czegoś co jest wewnętrznie sprzeczne.

Na razie tyle. Nie wszystko na raz.

Daniel

Ps.
Coś takiego jak polskie państwowe szkolnictwo powinno przestać istnieć. Przestaniemy się w końcu zajmować problemami wynikającymi tylko i wyłącznie z ustroju w jakim żyjemy.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #273 : 2006-11-03, 20:54:42 »

No no pachnie mi tu stosami; Evil or Very Mad Evil or Very Mad cofnoles sie bracie do sredniowiecza czy tego chcesz czy nie  Embarassed Evil or Very Mad Mr. Green
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #274 : 2006-11-04, 10:38:05 »

Luton , ty  mnie pachniesz  nienawiscia do kobiet.Czy tak ma wygladac milosc do blizniego??????
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #275 : 2006-11-04, 14:11:47 »

 Daniel, zdajesz sobie chyba sprawę z tego, że personalnie NIC nie mam do Ciebie ? Po prostu Twoje przekonania sa dla mnie wręcz nachalnym pretekstem do polemiki. To wszystko.

T
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #276 : 2006-11-04, 14:37:04 »

Daniel jestes skrajnoscią. Czy ty osobiscie rozumiesz ,ze to nie ty bedziesz wybieral "spolecznosci boskiej",ani nie ty decydujesz kto i gdzie bedzie.Cos mi sie wydaje, ze chcesz "naprawiac swiat".......
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #277 : 2006-11-04, 14:41:03 »

Luton , ty  mnie pachniesz  nienawiscia do kobiet.Czy tak ma wygladac milosc do blizniego??????
Kazdy powinien znac swoje miejsce na ziemi i kobiety tez . Emancypacja to zjawisko doprowadzi do upadku cywilizacjii " to nie jest moje zdanie wlasnie niedawno to odkryto"Zdaje sie ze w ameryce Mr. Green Mr. Green nie mam nic przeciwko kobietom alee Razz
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #278 : 2006-11-04, 14:58:41 »




Luton , ty  mnie pachniesz  nienawiscia do kobiet.Czy tak ma wygladac milosc do blizniego??????
Cytuj
Kazdy powinien znac swoje miejsce na ziemi i kobiety tez . Emancypacja to zjawisko doprowadzi do upadku cywilizacjii " to nie jest moje zdanie wlasnie niedawno to odkryto"Zdaje sie ze w ameryce Mr. Green Mr. Green nie mam nic przeciwko kobietom alee Razz
Cytuj
Lutonn--Tys zapewne dzisiaj nie pilnowal proporcji przy sniadanku!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Polska sercem
« Odpowiedz #279 : 2006-11-04, 15:09:36 »

 Lutonn, o co chodzi z tym "ale". Jeśli tego nie sprecyzujesz, pozostanie mi uznać Cię za nieświadomego swoich motywów mizogina.

T
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 146 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.