forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-16, 18:40:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
661575 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Siłownia a ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 721 722 723 724 725 [726] 727 728 729 730 731 ... 814 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Siłownia a ŻO  (Przeczytany 3167847 razy)
Dasna
Hero Member
*****
wiadomoci: 37260


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14500 : 2021-09-30, 08:34:52 »

Gyroboard.
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24325


WWW
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14501 : 2021-09-30, 09:04:30 »

Niektórym bardziej pasuje gyros board - też można się umęczyć... Wink
Zapisane

Dasna
Hero Member
*****
wiadomoci: 37260


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14502 : 2021-09-30, 09:10:05 »

 Laughing
Zapisane
Dasna
Hero Member
*****
wiadomoci: 37260


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14503 : 2021-09-30, 09:23:02 »

Mogę tylko uzupełnić, że jak ma się zrobić delfina na flyboardzie , w kamizelce asekuracyjnej, w kasku, na desce z odrzutową rurą czyli stopy unieruchomione, jak się nigdy w życiu nie skoczyło na główkę do wody? Może warto poćwiczyć na basenie ? Może warto poskakać na główkę, żeby później nie skończyło się tragicznie? Zresztą w regulaminie, z tą firma z którą latam,  jest zaznaczone, że nie wolno robić delfina.

Zresztą przykłady można mnożyć , chociażby backflip. No, supermen czy twister to co innego, chociaz dobrze by było poćwiczyc na rolkach lub łyżwach. A slalom?  Dobrze poćwiczyć na nartach, na bosu czy skateboardzie.

Bardzo pożyteczne jest uzupełnianie swoich treningów pod katem użyteczności w danym sporcie i to chyba jest oczywista oczywistość.

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14504 : 2021-09-30, 09:33:17 »

Bardzo pożyteczne jest uzupełnianie swoich treningów pod katem użyteczności w danym sporcie i to chyba jest oczywista oczywistość.
No właśnie nie. Very Happy
Powiedz jakiemukolwiek zawodowcowi, żeby spalił trochę kalorii, robiąc coś spoza rozpiski, to parsknie ci białkiem serwatkowym w twarz. Laughing
W amatorskim sporcie to oczywiście co innego.
Jesteś jednak na tyle dużą dziewczynką, że można wierzyć w Twoją ocenę sytuacji, jak mówisz, że bosu dobre dla Ciebie na tym etapie, to tak jest.
Zapisane
Dasna
Hero Member
*****
wiadomoci: 37260


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14505 : 2021-09-30, 09:57:18 »

Z jakimi zawodowcami masz do czynienia?  Very Happy

Bo np. Z. Smalcerz bardzo chwali trening uzupełniający. Jest teraz trenerem w Norwegii , postawił na nogi ciężarowców w USA. Rozmawiam z nim na tyle długo,  że znam jego stanowisko a i treningi. Trenerzy kadry narodowej , których znam osobiście, tez prezentują pogląd odmienny od Twojego. Zresztą jakieś uwagi do moich treningów tez ma, bo je obserwuje.

Zawodnicy startujący na MŚ, olimpiadach czy ME też ćwiczą np. na maszynach.
Jeden z najlepszych ciężarowców chińskich Lu Xiao Jun , którego treningi obserwuje ćwiczy m.in. na maszynach i robi inne uzupełniające ćwiczenia.
Jestem w jednym teamie z byłymi naszymi kadrowiczami.
Zresztą siedzę w tym na co dzień.
O jakiej rozpisce mówisz? Jak jest rozpiska to się robi z rozpiski a nie kombinuje. Jak są ćwiczenia uzupełniające i inny rodzaj treningu to się robi co innego. Np. idzie na pływalnię lub skacze na trampolinie.
To ciężary.

A flyboard, to co innego. Nasz mistrz świata Robson, udziela mi wskazówek. Więc, jaki masz kontakt z zawodowcami z flyboardu?  Very Happy




Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14506 : 2021-09-30, 11:07:17 »

Dawniej z mistrzami Polski i Europy w podnoszeniu ciężarów, teraz, choćby z Ksenią Dedjukiną czy Igorem Kulikucem z giriewoj sportu. Very Happy
Oczywiście, zawodowcy wzmacniają swoje słabe punkty, jeśli trzeba chodzą nawet na balet czy rytmikę, ale to rozpiska, żaden zawodowiec nie zrobi niczego, co choćby potencjalnie narazi proces treningowy.
Wiesz, że Lu ma zakaz jazdy motocyklem wpisany do kontraktu, a Svend Karlsen poproszony kiedyś w jednym z wywiadów o zademonstrowanie siły odpowiedział prowadzącej:
"Proszę pani, jestem elitarnym sportowcem, zanim dotknę sztangi na treningu, przygotowuję się 30 minut, a każdą kalorię magazynuję z poświęceniem na zawody, które zwykle wygrywam. Także nie, nie będę niczego podnosił." Very Happy

Oczywiście sport amatorski to inna bajka, podobnie jak emeryci czy trenerzy, ci robią, co chcą.
Smalcerz, postawił na nogi Amerykanów, bo przeniósł nasze, słowiańskie metody treningowe na ich grunt, raczej zabraniając wygłupów na bosu, niż do nich namawiając. Wink
Zapisane
Dasna
Hero Member
*****
wiadomoci: 37260


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14507 : 2021-09-30, 11:29:18 »

Ale ja nie bardzo wiem do "czego Ty pijesz" ? Rolling Eyes
Rozpiska i zobowiązania to co innego. Są przygotowania m.in na zgrupowaniach czy cykl przygotowań.
Jak się startuje w zawodach to pewnych rzeczy trzeba przestrzegać. Przyklad Kubicy [sic !]
I nie ma znaczenia czy to emeryt, czy amator czy zawodowiec.
Zdrowy rozsadek czasem wystarczy.
Temat naszego pisania był zupełnie inny. A mianowicie o ćwiczeniach uzupełniających trening. Czyli w/g Ciebie jeśli zawodnik ma zalecenie od trenera podpompowac sie np.  na maszynie Smitha to ma tego nie robić?
Kiedyś ciężarowcy trenowali na zgrupowaniach na Atlasie min. Leletko, Paliński ( nota bene ostatnio poznałam syna), a Jurij Własow pływał. I to w cyklu treningowym. To źle? Przecież to ćwiczenia uzupełniające.
Kolega ćwiczy,  zresztą mistrz Polski w ketltach Hardstyle , jogę i ma niesamowity progres w PC. To źle? Co ma joga do PC?

A cytowany przez Ciebie Svend Karlsen po prostu wykazał się zdrowym rozsądkiem , bo jaki głupek idzie bez przygotowania demonstrować swoją siłę,  przecież można zerwać np. przyczep mięśniowy. A tym bardziej zerwie go emeryt czy amator. Nie bardzo rozumiem Twój tok rozumowania.  Rolling Eyes





Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14508 : 2021-09-30, 11:41:08 »

 Laughing
Kocham Cię przecież, nie dążę do zwady.
Mamy inne temperamenty, ja jestem leniwy, Ciebie rozpiera energia, może stąd różnice?

Zapytam inaczej, jesteś businesswoman, zaryzykujesz dla zabawy dobrem interesu?
Raczej nie, prawda?
Podobnie jest z treningiem, to tak jak z pracą, czy chcesz mieć więcej zrobione czy bardziej się narobić?
Zabawę można potraktować jak trening, trening jak zabawę - nigdy.
Tak mnie nauczono, zawsze trening traktowałem poważnie, kiedyś zyskując coraz większą siłę, teraz również wydolność. Cool
Dlatego "ćwiczenia" na bosu, które mają polepszać Twoje umiejętności flyboardowe, mnie rażą.
Po pierwsze same w sobie mają wątpliwą wartość, moim zdaniem oczywiście, po drugie łączenie ich z treningiem ciężarowym potencjalnie go psuje, odmienne wzorce ruchowe i takie tam pierdołki. Wink

Już się nie oburzaj, bo przecież ufam Twojej ocenie sytuacji, a i tak zrobić nic nie mogę. Very Happy
Zapisane
Dasna
Hero Member
*****
wiadomoci: 37260


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14509 : 2021-09-30, 11:45:57 »

 Laughing Laughing
Też Cię kocham.
OK. Poniała.
Oj tak sobie wymieniliśmy poglądy, taki rozruch. Treningowo.  Very Happy

Zresztą wiesz jak Cię cenię i Twoje porady i uwagi biorę do serca i do przemyślenia.  Very Happy Masz ogromna wiedzę i zawsze chcesz pomóc. I dzięki Ci za to.  Very Happy Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14510 : 2021-09-30, 12:01:44 »

To odpowiem jeszcze na pytanie powyżej, o zalecenia trenerskie. Very Happy

Bezwzględnie, zawsze należy słuchać trenera. Cool
Nawet jak zaleca pozornie bezsensowne ćwiczenia, należy je wykonywać.
Jak coś jest głupie i działa, to nie jest głupie. Very Happy
Oczywiście życie samo dokona ewaluacji owego trenera.

Współczesne, że tak powiem trenerskie trendy, niekoniecznie mi pasują.
Największe "ale" mam do przeładowanych planów.
Uważam, że czasem mniej znaczy więcej i można osiągać te same, albo lepsze rezultaty, znacznie mniejszym "zużyciem" sportowca.
Teraz wychowuje się bardzo atletycznych sportowców, wszechstronnych, ale właśnie wąska specjalizacja, to po mojemu klucz do sukcesu. Cool

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70728


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14511 : 2021-09-30, 14:08:50 »

 Shocked Ale zacięta dyskusja, aż iskrzy... Very Happy Wink
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17195


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14512 : 2021-09-30, 17:49:52 »

Coś bym dodał, ale się powstrzymam. Cool
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 31412


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14513 : 2021-09-30, 18:08:17 »

Nie każdy do nudów stworzony, nie mylić z lenistwem... Laughing
Zapisane
Dasna
Hero Member
*****
wiadomoci: 37260


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14514 : 2021-10-06, 13:20:43 »

Tak, treningi już przyzwoitsze.

1.Zarzuty , podrzuty ze zwisu sprzed kolan i zza kolan do 35 kg dwójkami  lub pojedyńcze.
2.Podrzut 37, 5 kg
3.Zarzut 40 kg.
4.Ciag podrzutowy do 75 kg trójkami i pojedyńczy 80 kg
5.Przysiad przedni 3 x 3 40 kg
6.Podskoki ze sztangą 3 x 5 20 kg
7.Jazda kółkiem z kolan 2 x 15 i 1 x 10.
No, zmęczyłam się.  Very Happy

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14515 : 2021-10-06, 13:27:20 »

Bez bosu? Shocked Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70728


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14516 : 2021-10-06, 14:57:51 »

W butach? Shocked Wink
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14517 : 2021-10-06, 15:04:27 »

 Laughing
Zapisane
Dasna
Hero Member
*****
wiadomoci: 37260


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14518 : 2021-10-06, 20:39:32 »

 Laughing
Zapisane
Dasna
Hero Member
*****
wiadomoci: 37260


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #14519 : 2021-10-06, 20:41:36 »

Bez bosu? Shocked Wink
Bosu od czasu do czasu.
 Skupiam się teraz na przygotowaniu do Memoriału im. J. Kamińskiego, naszego kolegi, bardzo fajnego faceta, który niestety odszedł w 2 lata temu. Ten turniej wchodzi w skład Pucharu Polski Masters.
Zapisane
Strony: 1 ... 721 722 723 724 725 [726] 727 728 729 730 731 ... 814 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 19 zapytaniami.