forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-21, 10:04:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
661951 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Siłownia a ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 779 780 781 782 783 [784] 785 786 787 788 789 ... 814 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Siłownia a ŻO  (Przeczytany 3184630 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Re: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15660 : 2022-09-14, 09:42:21 »

Nie, no, w ksiazce wyraznie jest napisane, zeby tego nie robic jako trening uzupelniajacy do czegokolwiek i zeby nawet nie przesadzac z iloscia treningow, czyli robic 2-3/tydzien, gora 4 ale juz nie zalecaja.
Nie wiem czy to celowe, bo az sie czlowiek rwie zeby codziennie zasuwac ale tam stoi, ze efekta nie bydzie jak sie bedzie przesadzac albo wplatac w zwykle treningi Very Happy
Tak, ze poslusznie po rusku wykonuje rozkazy.
Co do typow to bede mieszal, tak jak stoi w ksiazce Very Happy Na razie popmki i swingi, ale potem dodam ten rzut koscia i ew dodam/zmienie na rwania i dipsy.
Zobacze po prostu co z tego wyniknie. W koncu to dla "minimalist" jest Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15661 : 2022-09-14, 10:19:26 »

Mnie się zdaje, że widziałem, że można dodać 1-2 razy w tygodniu martwy i drążek, ale może coś źle zrozumiałem. Very Happy
Ja też jestem miłośnikiem minimalistycznych treningów i długich przerw, no i z wiekiem mniejsze ciężary, ale eksplozywnej wykonywane.
No ciekaw jestem, jak Ci to siadzie, na zagramanicznych forach piszą, że super do codziennego, normalnego życia.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15662 : 2022-09-14, 20:45:42 »

Mnie się zdaje, że widziałem, że można dodać 1-2 razy w tygodniu martwy i drążek, ale może coś źle zrozumiałem. Very Happy
No te rozne dziwaki z youtuba widze juz ulepszaja, jak z Dieta Kwasniewskiego Wink
I traktuja to jak taka drobna gimnastyke w dniach nietreningowych podczas cyklu.
Ale tam wyraznie w ksiazce sa zalecenia, ze 4 treningi to juz takie maksimum, bo po prostu taki jest tego cel zeby z tego nie robic kolejnego zestawu cwiczen do odbebnienia Very Happy
Ja też jestem miłośnikiem minimalistycznych treningów i długich przerw, no i z wiekiem mniejsze ciężary, ale eksplozywnej wykonywane.
No ciekaw jestem, jak Ci to siadzie, na zagramanicznych forach piszą, że super do codziennego, normalnego życia.
No zaden ze mnie advanced ale wlasnie w ksiazce sa przyklady takich co sie zawzieli i nie robili nic wiecej.
No wiadomo, ze czasami az ciagnie, zeby pocisnac tyle serii zeby pot zalal dupe i wycisnac sie jak szmate, ale to tez podobna mija sie z celem Very Happy
Tak, ze nawet rzucam ta glupia kostka Very Happy i sie dostosowuje, choc jak wypadnie 1 to lekki zawod Very Happy Bo w ksiazce pisze, ze jak nie bedziesz rzucal tylko cisnal za kazdym razem max czyli 5 serii to nie bedzie juz to tylko ten Plan Victora015 z forum DragonDoor....
Zapisane

Work Buy Consume Die
oldboy
Jr. Member
**
wiadomoci: 975


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15663 : 2022-09-15, 05:44:32 »

No dobra, to jakich efektów można się spodziewać po takiej rutynie? Jest coś mierzalnego czy tylko te mitochondria Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15664 : 2022-09-15, 06:56:16 »

Masz być silny i sprawny, jednocześnie niewyczerpany i nieobolały, ponoć idealny system dla policjantów, strażaków, czy starszych sportowców, co to przesadzają z treningami.
Największe zyski odnotują podobno zaawansowani zawodnicy, to nie jest rutyna dla początkujących. Very Happy
Tyle teorii, niespecjalnie wierzę, że czymś to się różni od starego EMOM, a na pewno jest bardzo podobne.
Żeby dbać o mitochondria, zwyczajnie nie trzeba się zakwaszać.
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24421


WWW
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15665 : 2022-09-15, 08:51:20 »

Zakwaszenie mleczanem sprzyja rakowaceniu, co wykazali w licznych badaniach amerykańscy naukowcy! Wink
Dlatego trzeba wyraźnie podkreślić, że wysiłek fizyczny skraca życie, co potwierdzają statystyki średniej długości życia zawodów podawane przez GUS!
Zarabianie zaś mózgiem jest jeszcze bardziej szkodliwe, co też można sobie sprawdzić na przykładzie - dla przykładu - lekarzy i dziennikarzy w zestawieniu np. z górnikami i hutnikami.  Cool
Przepis na długowieczność potwierdzona w praktyce - dobry kucharz, niechęć do wysiłku fizycznego, koniak, cygaro i umiarkowana nadwaga. Wink
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15666 : 2022-09-15, 09:06:35 »

No dobra, to jakich efektów można się spodziewać po takiej rutynie? Jest coś mierzalnego czy tylko te mitochondria Smile
Jest to opisane w ksiazce, ja powiem jak skoncze Very Happy
Ale przeciez nie kazdy efekt jest mierzalny.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15667 : 2022-09-15, 09:21:14 »

Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24421


WWW
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15668 : 2022-09-15, 09:59:19 »

A bo to ina epoka treningowa. Wink
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15669 : 2022-09-15, 10:16:43 »

Gość miał 91 lat, mimo, że był wegetarianinem. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70770


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15670 : 2022-09-15, 11:09:52 »

Ale ciekawe ile lat był tym wegetarianinem... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70770


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15671 : 2022-09-15, 11:18:42 »

A tutaj jest. Sporo lat...
"Od początku swojej kariery kulturystycznej do 1969 roku Pearl zjadł coś, co większość uważałaby za typową dietę kulturystyczną tej epoki. Obejmowało to dużo białka z mięsa, jajek i ryb oraz wysoki poziom węglowodanów, opartych głównie na ziarnach i skrobi. W tym czasie zdobył 10 ze swoich 11 tytułów kulturystycznych." (...)

https://pl.morefit.eu/dieta-billa-pearl/

Jajka jadł całe życie...
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24421


WWW
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15672 : 2022-09-15, 11:24:25 »

Najważniejesze, że był wegetarianinem... Wink
Zapisane

admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24421


WWW
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15673 : 2022-09-15, 11:25:25 »

Gość miał 91 lat, mimo, że był wegetarianinem. Wink

 Cool
Jak mu tak dobrze było, to czemu nie! Wink
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15674 : 2022-09-15, 11:50:17 »

Ponad pół wieku, jeśli wierzyć źródłom, ale był lakto-owo, więc nie najgorzej. Very Happy
Pamiętam te jego dietę podawaną w czasopismach; na śniadanie były jaja i twaróg, a potem już jarskie, gęsta zupa z soczewicy, naleśniki z owocami, kanapki z razowca z pasztetem sojowym, pastą ze słonecznika itp.
Zapisane
admin
Administrator
Hero Member
*
wiadomoci: 24421


WWW
Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15675 : 2022-09-15, 11:57:51 »

Fantastyczna dieta - z rana aminokwasy egzogenne, a później węglowodany - idealnie - tak zaleca(ł) Doktor Kwaśniewski, ale kto tam zna "twórczość" Doktora... Wink  Laughing
Jakby co to "dieta japońska" na której od tow. Gierka kilku chciało budować tu "drugą Japonię", a nawet co innego.  Cool
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15676 : 2022-09-15, 14:25:42 »

Masz być silny i sprawny, jednocześnie niewyczerpany i nieobolały, ponoć idealny system dla policjantów, strażaków, czy starszych sportowców, co to przesadzają z treningami.
Największe zyski odnotują podobno zaawansowani zawodnicy, to nie jest rutyna dla początkujących. Very Happy
Tyle teorii, niespecjalnie wierzę, że czymś to się różni od starego EMOM, a na pewno jest bardzo podobne.
Żeby dbać o mitochondria, zwyczajnie nie trzeba się zakwaszać.
Tak, ja mysle, ze to taki troche program na wyhamowanie ego.
NIby czlowiek starszy powinien byc madrzejszy ale sam po sobie wiem, ze czasami czlowiek glupi i trenowalby coddziennie, no bo radosc i euforia a potem .......zastoj. A tutaj masz od 12 do 30 minut i koniec. Ciezko to przetrawic troche mentalnie Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
oldboy
Jr. Member
**
wiadomoci: 975


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15677 : 2022-09-15, 15:23:46 »

No to czekam na relacje za jakiś czas Very Happy. Jak masz to tłumaczenie to bym był chętny  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Re: Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15678 : 2022-09-15, 15:53:04 »

Masz być silny i sprawny, jednocześnie niewyczerpany i nieobolały, ponoć idealny system dla policjantów, strażaków, czy starszych sportowców, co to przesadzają z treningami.
Największe zyski odnotują podobno zaawansowani zawodnicy, to nie jest rutyna dla początkujących. Very Happy
Tyle teorii, niespecjalnie wierzę, że czymś to się różni od starego EMOM, a na pewno jest bardzo podobne.
Żeby dbać o mitochondria, zwyczajnie nie trzeba się zakwaszać.
Tak, ja mysle, ze to taki troche program na wyhamowanie ego.
NIby czlowiek starszy powinien byc madrzejszy ale sam po sobie wiem, ze czasami czlowiek glupi i trenowalby coddziennie, no bo radosc i euforia a potem .......zastoj. A tutaj masz od 12 do 30 minut i koniec. Ciezko to przetrawic troche mentalnie Very Happy
Paweł się starzeje, to pewno ma takie programy na tapecie.
Poza tym, teraz jest trend, żeby trening przede wszystkim był prozdrowotny i zostawiał siły i czas dla rodziny i pracy, a wynik i wygląd schodzą na drugi plan.
I dobrze. Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: Siłownia a ŻO
« Odpowiedz #15679 : 2022-09-15, 15:53:42 »

No to czekam na relacje za jakiś czas Very Happy. Jak masz to tłumaczenie to bym był chętny  Cool
Jeśli można to i ja poproszę. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 779 780 781 782 783 [784] 785 786 787 788 789 ... 814 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 20 zapytaniami.