forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-17, 14:59:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
661719 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2127010 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3660 : 2013-11-07, 19:24:17 »

Ale z turbiną, czy wolnossący- ten dziurawy diesel? I gdzie on jest dziurawy?
Zależy czy na Ww czy T Very Happy
In the back dziurawy Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3661 : 2013-11-07, 19:25:36 »

Mariusz widze że Cię zabrały cieżkie zabawki Wink
Obym sobie krzywdy nie zrobił. Na poczaek technika i jeszcze raz technika. Później "ciężary". Napisane w "", ponieważ przy wynikach Maestro G, to ciężarki bedom Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3662 : 2013-11-07, 19:26:26 »

Ale z turbiną, czy wolnossący- ten dziurawy diesel? I gdzie on jest dziurawy?
Zależy czy na Ww czy T Very Happy
In the back dziurawy Laughing
Znasz się, czy... "zaś" spamujesz. Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3663 : 2013-11-07, 19:54:44 »


Podciąganie na drążku 6x max
Trening 2
Przysiad 6x6
Wiosłowanie z podpartą klatką 6x6
Nada się
Podciąganie nachwytem
szerokie x2
mniej więcej "na wysokości" rozstawu barków  x2
podchwytem x2

Przysiad sztanga na karku ,czy na klatce,ATG ?

Wiosłowanie sztangą? http://static.potreningu.pl/exercises/2012/0205/157_8d510a2569a5edfa218e8aa88868e768_atlas_exe.jpg

Podciąganie w swoim najlepszym chwycie, jakim chcesz, możesz nawet co serię zmieniać Laughing
Lepiej jednak trzymać się jednego chwytu kilka tygodni, potem zmienić.
Chwyt i rozstaw nie czynią zbyt wielkiej różnicy, dla treningu podciągania.
Podobno najlepsze jest podciąganie "taktyczne".
Mariusz, to Twój trening, ale pamiętaj, nie bądź kreatywny, dla samej kreatywności.
Trzymaj się podstaw i prostoty, to jeszcze nigdy nie zawiodło w przeciwieństwie do "fontann i wodotrysków".

Przysiad rób tylny, jeśli chcesz ATG to rób, jeśli Twoja budowa i elastyczność Ci pozwala.
Wszystko pomiędzy równoległym a głębokim jest ok.
Sztanga raczej niżej, niż wyżej oparta na kapturach, rozstaw nóg na szerokość barków lub nieco więcej, kolana "patrzą" za palcami stóp.
Siad przedni jest zaprojektowany na 1-3 powtórzenia, a nadgarstek, jako staw bardzo niestabilny z racji swojej funkcji mocno dostaje po zadzie.
Znajdź swoją własną technikę, ale zawsze tyłek siada pierwszy!

Wiosło koniecznie z podpartą klatką!
Możesz leżeć na ławeczce przodem, a sztanga pod ławką.
Możesz na ławeczce skośnej, jak na zdjęciu.
Na większości siłowni jest specjalne stanowisko do takiego wiosłowania, ale nie maszyna!

A w ogóle to tylko moja propozycja była, może któreś ćwiczenia Ci nie leżą?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3664 : 2013-11-07, 19:57:44 »

Podciąganie w swoim najlepszym chwycie, jakim chcesz, możesz nawet co serię zmieniać Laughing
Lepiej jednak trzymać się jednego chwytu kilka tygodni, potem zmienić.
Chwyt i rozstaw nie czynią zbyt wielkiej różnicy, dla treningu podciągania.
Podobno najlepsze jest podciąganie "taktyczne".
Mariusz, to Twój trening, ale pamiętaj, nie bądź kreatywny, dla samej kreatywności.
Trzymaj się podstaw i prostoty, to jeszcze nigdy nie zawiodło w przeciwieństwie do "fontann i wodotrysków".
Stare przyzwyczajenia  Laughing Mr. Green Wyrzucam z głowy wodotryski ;P
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3665 : 2013-11-07, 20:04:04 »

Mariusz dobrze by byłojakbyś zassał gdzieś z netu film od Rippetoe :Starting Strength" , tam jest godzina i o wszytskich podstawowocyh cwiczeniach oprócz tam drazka i poreczy ... Elegancko przykłady na róznych budowach ciała , czarni , biali , wysocy , niscy , grubi , chudzi ...

Polecam ! Ja to ogladam co jakiś czas sięgam po to jak po encyklopedie...
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3666 : 2013-11-07, 20:14:34 »

Gra gitara

Martwy ciąg 6x6 Pisząc artykuł o kulturyście, po prawie 2 letniej przerwie od żelastwa w 1-1,5m-ca wskoczyłem na marne 120kg w ostatniej serii
Pompki na poręczach 6x6 bez dociążenia spokojnie wchodzi 20x lubię bardzo to ćwiczenia. Znowu moje przyzwyczajenie od rzeźbienia w.... się odezwie. Nogi do tyłu i mięsnie klatki mają pracować?Czy może lekko do przodu i tricepsik? Very Happy

Podciąganie na drążku 6x max Czytam i taktyczne, to konkretna miazga będzie.
Cytuj
Co do podciągania, to ten trening był i prawdopodobnie jest dalej popularny wśród gimnastyków i wspinaczy górskich w Austrii i okolicach. Dowiedziałem się o nim dzięki Stevewowi Maxwellowi.

Wybierzcie sobie albo nachwyt albo podchwyt. Oczywiście pozycja taktyczna czyli hollow. ABS będzie cierpiał to pewne!

 

Zaczynamy!

 

1.Wykonaj dwa pełne i idealne podciągnięcia.

2. Następnie podciągnij się tylko na 1/4 zakresu ruchu i wytrzymaj w tej statycznej pozycji 10 sekund (nie oszukuj licząc, licz sobie głośno 1 Mississipi). Następnie opuść się w dół i wykonaj znów idealnie dwa powtórzenia.

3. Następnie z górnej pozycji obniż się do połowy dystansu i znów wykonaj 10 sekund zatrzymania. Obniż się i znów wykonaj 2 idealne powtórzenia.

4. Trzymaj górną pozycję przez 10 sekund. Obniż się i znów wykonaj 2 powtórzenia.
http://kalistenikapolska.pl/


Przysiad 6x6 potrenuję Smile wcześniej robiłem "olewczo" na Maszyna smitha  Embarassed postanawiam poprawę  Laughing
 Very Happy Wyciskanie żołnierskie 6x6 lubię
Wiosłowanie z podpartą klatką 6x6 lubiłem dowalić kg w tym ćwiczeniu Razz


Mariusz dobrze by byłojakbyś zassał gdzieś z netu film od Rippetoe :Starting Strength" , tam jest godzina i o wszytskich podstawowocyh cwiczeniach oprócz tam drazka i poreczy ... Elegancko przykłady na róznych budowach ciała , czarni , biali , wysocy , niscy , grubi , chudzi ...

Polecam ! Ja to ogladam co jakiś czas sięgam po to jak po encyklopedie...
Planuję pierwszy trening na sobotę lub poniedziałek,trochę dzieje się teraz w moim życiu new Jop na horyzoncie.  Very Happy
Skorzystam z wskazówki/ filmiku św. Łukaszu Razz

Zyonowi i Anakinowi również dziękuję. Ich propozycje ćwiczeń postaram się w domu maltretować Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3667 : 2013-11-07, 20:24:25 »

Mariusz dobrze by byłojakbyś zassał gdzieś z netu film od Rippetoe :Starting Strength" , tam jest godzina i o wszytskich podstawowocyh cwiczeniach oprócz tam drazka i poreczy ... Elegancko przykłady na róznych budowach ciała , czarni , biali , wysocy , niscy , grubi , chudzi ...

Polecam ! Ja to ogladam co jakiś czas sięgam po to jak po encyklopedie...
Dobry pomysł.
W ogóle wszyscy miłośnicy podstaw i złotej szóstki są godni polecenia.
Chill, Ty jesteś na bieżąco, podpowiadaj mi trochę, bo ja się zasiedziałem w starych Ruskach i dawno na mieście nie byłem... Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3668 : 2013-11-07, 20:30:33 »

Pany, a rozgrzewka to normalne ćwiczenie z małym obciążeniem,zgadza sie? Smile
Czy może coś innego uskuteczniać Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3669 : 2013-11-07, 20:52:22 »

Pany, a rozgrzewka to normalne ćwiczenie z małym obciążeniem,zgadza sie? Smile
Czy może coś innego uskuteczniać Very Happy
Nie ma większego sensu robienia rozgrzewki Very Happy
Można robić ogólną rozgrzewkę składającą się z kilku minut pajacyków, skakanki lub trenażera jakiegoś.
Potem podchodzisz do stanowiska pierwszego ćwiczenia w tym dniu, robisz kilka lekkich serii po 5-10 ruchów zaczynając od pustej sztangi, a kończąc na obciążeniu ciut niższym, niż pierwsza planowa seria tegoż ćwiczenia.
Po pierwszym ćwiczeniu jesteś już rozgrzany i następne robisz bez ceregieli.
Tak to się zwykle przedstawia i większość znanych mi osób, poważnych trójboistów nawet, chwali sobie rozgrzewki.

Ja nigdy nie robiłem rozgrzewki, ciało ma wchodzić na obroty z marszu Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3670 : 2013-11-07, 20:54:27 »

Ja nigdy nie robiłem rozgrzewki, ciało ma wchodzić na obroty z marszu Cool
Kozak Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3671 : 2013-11-07, 20:58:17 »

Ja nigdy nie robiłem rozgrzewki, ciało ma wchodzić na obroty z marszu Cool
Kozak Very Happy
Zyon też Very Happy
Admin podawał gdzieś biochemiczne uzasadnienie dla rozgrzewki, ale nie wiem gdzie.
Jakieś szkielety w miocytach czy coś...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3672 : 2013-11-07, 21:34:21 »

Ja nie robie, bo szkoda mi czasu, z wlasnych doswiadczen to nie widze ani jednego aspektu, ktory by mi polepszala czy pomagala. Wole z mniejszym ciezarem jakas serie wprowadzajaca zrobic niz marnowac czas na jakies pajacyki i tym podobne wariacje, ktore zreszta najczesciej powoduja, ze mi sie odechciewa Very Happy

A wioslowanie to bym robil stojac w pochyleniu, zadne tam laweczki-sreczki dla pluszowych rozowiakow.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3673 : 2013-11-07, 21:46:16 »

A wioslowanie to bym robil stojac w pochyleniu, zadne tam laweczki-sreczki dla pluszowych rozowiakow.
Łatwo wtedy oszukiwać.
Zwłaszcza, kiedy grzbiet zmęczony po siadach czy ciągach, jest tendencja do prostowania się.
Zamienia się wtedy wiosło w jakieś marne niewiadomoco na prostowniki i bicepsy.
Pendlay rows są świetne, ale nie wszystko na raz Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3674 : 2013-11-07, 21:48:42 »

Moze i tak, ale sie wtedy sciaga fajerek i skupia na technice. Cale cialo pracuje a nie plaza taka na desce, prawie jak na maszynie Very Happy Tak wole po prostu. Jak ma sie uczyc to od razu konie kuc a nie kucyki i kozy Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3675 : 2013-11-07, 21:54:36 »

rozgrzewka rozciaganie zuo-admin pisal w tym kontekscia,a nie rozgrzewka wolne ciezaly male obciazenie i up Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3676 : 2013-11-07, 22:02:03 »

panowie pogodze was,poniewaz wykonywalem oba warianty tego cwiczenia. Lawka dobrze izoluje i budue sile plecow. Wiem,bo treningowalem sie krotko jako kajakarz Smile. Oni maja 'deske' specjalnie wyprofilowana z pasem na wysokosci lydek,aby nogi nie wedrowaly wgore. Podciaganie sztangi w opadzie angazuje mocno nogi i bicepsy. Cwiczenie bardziej pod kulturystyke niz sile,takie mam zdanie na ten temat. ;D
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3677 : 2013-11-08, 05:12:49 »

rozgrzewka rozciaganie zuo-admin pisal w tym kontekscia,a nie rozgrzewka wolne ciezaly male obciazenie i up Very Happy

A skąd pomysł, że admin to zuo. Shocked Wink Very Happy Razz
A poranne przeciąganie, na przykład kołdry, to też zuo. Wink Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3678 : 2013-11-08, 05:24:06 »

panowie pogodze was,poniewaz wykonywalem oba warianty tego cwiczenia. Lawka dobrze izoluje i budue sile plecow. Wiem,bo treningowalem sie krotko jako kajakarz Smile. Oni maja 'deske' specjalnie wyprofilowana z pasem na wysokosci lydek,aby nogi nie wedrowaly wgore. Podciaganie sztangi w opadzie angazuje mocno nogi i bicepsy. Cwiczenie bardziej pod kulturystyke niz sile,takie mam zdanie na ten temat. ;D
Ja tam absolutnie do niczego nie namawiam ani nie podwazam, gdzie mi do podwazania takich coachow jak gavro bron boze  Razz Pisze tylko co sadze, a sadze, ze im bardziej cwiczenie izolowane tym bardziej kulturystyczne  Very Happy. Podciaganie sztangi w opadzie Pendlaya angazuje znacznie wiecej partii miesniowych niz tylko te 2 wymienione przez ciebie i jest raczej "ruchem" nic "cwiczeniem miesnia" wiec ja tam mam inna segregacje "rasowa" dla tego cwiczenia niz ty  Cool (u Stefana chyba jedno ze "zlotych" cwiczen z tego co pamietam)
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #3679 : 2013-11-08, 08:39:27 »

panowie pogodze was,poniewaz wykonywalem oba warianty tego cwiczenia. Lawka dobrze izoluje i budue sile plecow. Wiem,bo treningowalem sie krotko jako kajakarz Smile. Oni maja 'deske' specjalnie wyprofilowana z pasem na wysokosci lydek,aby nogi nie wedrowaly wgore. Podciaganie sztangi w opadzie angazuje mocno nogi i bicepsy. Cwiczenie bardziej pod kulturystyke niz sile,takie mam zdanie na ten temat. ;D
Ja tam absolutnie do niczego nie namawiam ani nie podwazam, gdzie mi do podwazania takich coachow jak gavro bron boze  Razz Pisze tylko co sadze, a sadze, ze im bardziej cwiczenie izolowane tym bardziej kulturystyczne  Very Happy. Podciaganie sztangi w opadzie Pendlaya angazuje znacznie wiecej partii miesniowych niz tylko te 2 wymienione przez ciebie i jest raczej "ruchem" nic "cwiczeniem miesnia" wiec ja tam mam inna segregacje "rasowa" dla tego cwiczenia niz ty  Cool (u Stefana chyba jedno ze "zlotych" cwiczen z tego co pamietam)
Trudno odmówić Ci racji, z drugiej strony Caculin źle wypowiada się o wiośle w opadzie...
A co do kulturystycznego charakteru wiosłowania z podpartym mostkiem, to akurat jest ulubione ćwiczenie trójboistów.
Jest niejako negatywem wyciskania na ławce i pomaga w nim...
Generalnie się zgadzam z Tobą, ale w przypadku powrotu do ćwiczeń i planu załadowanego siadami i ciągami, oszczędzałbym grzbiet.
Nie zawsze trzeba się uczyć jeździć na narowistym koniu, choć kozacko to brzmi Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.