forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 07:39:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658486 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 39 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego  (Przeczytany 559434 razy)
MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #300 : 2014-01-06, 11:35:58 »

I wszystko jasne  Cool
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #301 : 2014-01-06, 17:40:25 »

72g cukrów na zamknięcie dnia przy wzroście 175cm to jeszcze nie jest roślinożerność, na szczęście. Very Happy

Ejże, tam było 82 g ww! Ale to był tylko przykład na potrzebę ukazania proporcji B:W jak 1:1,5, czyli 55 g białka z żółtek i podrobów plus 82 g węglowodanów. Ale ja sam tak nie jadam. Węglowodany co najwyżej zrównuję ilościowo z białkiem (1:1).

Acz, zastanawiam się nad tym, czy nie wypróbować proporcji BW jak 1:>1 (zwłaszcza, że nie jej mięsa wcale, a posiłki są bezresztkowe). Ale to musiałbym znowuż sobie skomponować jakąś potrawę pod taką proporcję. Póki co nie chce mi się znowu wyliczać... Razz
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #302 : 2014-01-06, 17:44:05 »

Przypominam postawione przeze mnie pytanie:

Niech mi kto mądry (najlepiej admin Razz) wytłumaczy ten akapit z powyższego artykułu:

"Dieta, którą nazwałem „optymalną", zawiera główne składniki odżywcze w proporcjach: białko l, tłuszczowe 1-2, cukier 0,3."
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #303 : 2014-01-06, 17:54:54 »

A co jest "niezrozumiałe"?   Rolling Eyes
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #304 : 2014-01-06, 17:55:38 »

82g też. Wink Very Happy
Co do przykładu, to zachowałeś się właściwie biorąc go na Siebie.
I choć ryzykuję izolatkę, to jednak "szambo pa", znaczy odradzam tylko tym, aby przy wzroście 175 wyrażonym w centymetrach i aktywności tych, którzy zdobycie pilota uznają za najwyższy wysiłek godny człowieka 21-go wieku, aby- nie zorientowawszy się- wybrali Twoją, 82gramową propozycję za wzorcową. Very Happy

Przypominam postawione przeze mnie pytanie:

Niech mi kto mądry (najlepiej admin Razz) wytłumaczy ten akapit z powyższego artykułu:

"Dieta, którą nazwałem „optymalną", zawiera główne składniki odżywcze w proporcjach: białko l, tłuszczowe 1-2, cukier 0,3."

A cierpliwość. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #305 : 2014-01-06, 17:56:53 »

A co jest "niezrozumiałe"?   Rolling Eyes
Pewno mu chodzi o dawne zalecenia kiedy DO opierała się na gorszych białkach i musiało być więcej B, a mniej W.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #306 : 2014-01-06, 18:05:10 »

A o to!
Jakby Dr napisał, że proporcja BWT powinna być 1:0,5:do woli - w zależności od zapotrzebowania energetycznego, ale nie mniej niż 2,5-3,5 dla zdrowego, w miarę aktywnego osobnika, to nie takie delikatne byłyby te "komentarze". A jakby jeszcze napisał dokładniej, że zależy od wartości biologicznej białka, to już wcale by nie zrozumieli...  Laughing
Dla przeciętnego ignoranta dietetycznego należy podawać dokładne ilości spożytego pokarmu w proporcji, bo jak nie kieruje się instynktem, to sobie najpewniej krzywdy narobi.  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #307 : 2014-01-06, 18:17:12 »

A dlaczego zalecał również margarynę, to już tu wcześniej wyjaśniałem, ale przypomnę - bo na przełomie późnego Gomułki i wczesnego Gierka - masła brakowało w tym kraju.  Cool
Radzio nawet dał tu linka kiedyś, z żądaniami klasy robotniczej z tych lat.  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #308 : 2014-01-06, 18:21:15 »

Szeeeefu! Za "instynkt" masz ode mnie buziaka w czoło, taki jestem Rad. Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #309 : 2014-01-06, 18:22:49 »

A dlaczego zalecał również margarynę, to już tu wcześniej wyjaśniałem, ale przypomnę - bo na przełomie późnego Gomułki i wczesnego Gierka - masła brakowało w tym kraju.  Cool
Radzio nawet dał tu linka kiedyś, z żądaniami klasy robotniczej z tych lat.  Very Happy
Jasne.
Ale Cooler i tak swoje wie Wink

Adminie, jestem wielkim miłośnikiem twarogu, sam pisałeś, że nabiał jest bezpieczniejszy jako źródło białka, niż podroby i mięso.
Czyli jak mnie porwie namiętność, to można zastosować tą "starą" proporcję i gitara? Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #310 : 2014-01-06, 18:27:59 »

a wszystko to przez pewnego lek. Med z Ciechocinka Wink oj niegrzeczny lobuz he he Very Happy tak namieszac w bienych glowach ...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #311 : 2014-01-06, 18:29:27 »

Czyli jak mnie porwie namiętność, to można zastosować tą "starą" proporcję i gitara? Very Happy

Jasne, ale czujność trzeba zachować i jakby co, to kombinować pod siebie.  Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #312 : 2014-01-06, 18:30:25 »

Jakby Dr napisał, że proporcja BWT powinna być 1:0,5:do woli - w zależności od zapotrzebowania energetycznego, ale nie mniej niż 2,5-3,5 dla zdrowego, w miarę aktywnego osobnika, to nie takie delikatne byłyby te "komentarze"

Przyjąłem do wiadomości, wszystko jasne. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #313 : 2014-01-06, 18:31:15 »

 Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #314 : 2014-01-06, 18:33:05 »

Czyli jak mnie porwie namiętność, to można zastosować tą "starą" proporcję i gitara? Very Happy

Jasne, ale czujność trzeba zachować i jakby co, to kombinować pod siebie.  Very Happy
Wiadomo Very Happy
Ale fajnie!
Przekażesz pozdrowienia Doktorowi?
Tak mi humor poprawił w Trzech Króli! Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #315 : 2014-01-06, 18:35:48 »

Adminie, jestem wielkim miłośnikiem twarogu, sam pisałeś, że nabiał jest bezpieczniejszy jako źródło białka, niż podroby i mięso.
Czyli jak mnie porwie namiętność, to można zastosować tą "starą" proporcję i gitara? Very Happy

A faktycznie, słuszna uwaga. Jak twarogu śmietankowego nie łączy się w potrawie np. z żółtkami, to faktycznie taka proporcja (zwłaszcza te 0,3W) ma sens.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #316 : 2014-01-06, 18:38:16 »

ZO to takie dietetyczne klocki lego som Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #317 : 2014-01-06, 18:45:40 »

No, a im więcej się wie, tym bardziej się technic robią...  Wink
Z większym zapałem się składa.  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #318 : 2014-01-06, 18:55:39 »

A dlaczego zalecał również margarynę, to już tu wcześniej wyjaśniałem, ale przypomnę - bo na przełomie późnego Gomułki i wczesnego Gierka - masła brakowało w tym kraju.  Cool
Radzio nawet dał tu linka kiedyś, z żądaniami klasy robotniczej z tych lat.  Very Happy

Jak żyję, a "późnemu Gomułce" osobiście wręczałem jakiś kwiatek- tulipany lub goździki Cool, dobrowolnie nie dałem wetknąć sobie do buzi ani okrucha margaryny. No! Very Happy
Mój Przyjaciel wspominał o margarynie zamiast masła i o zbukach zamiast jaj. Mogło tak być, to konsekwencje, które wloką się od czasów... Rolling Eyes Piastowskich.
Na oba przypadki był sposób, to co że intuicyjny. Wink Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Badania nad Dietą Optymalną dr Kwaśniewskiego
« Odpowiedz #319 : 2014-01-06, 18:56:10 »

 Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 39 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.