forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-20, 21:39:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661866 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 328 329 330 331 332 [333] 334 335 336 337 338 ... 635 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3437378 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6640 : 2013-09-07, 19:30:32 »

Szympans, goryl, orangutan, rosomak, sowa... To takie przykłady szczytowych możliwości ewolucji w ziemskim środowisku.
Dorzucę jeszcze delfiny, choć parę innych żyjątek też by się znalazło. Mistrzowie swoich nisz.  Very Happy
Komunały.
Człowiek ma niszę tam gdzie chce.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6641 : 2013-09-07, 19:31:54 »

...Chcesz to ciągnąć, bo ja nie, chętnie rzucę rękawicę...
Nie ma sensu, wracaj do żelaza.  Wink
Obrażasz, albo próbujesz, a gdzie odpowiedź na moje pytania?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6642 : 2013-09-07, 19:34:55 »

Szympans, goryl, orangutan, rosomak, sowa... To takie przykłady szczytowych możliwości ewolucji w ziemskim środowisku. Tak, tak Gavroszku.  Smile
Wygoogluj sobie "Teoria przerwanej równowagi", tak na smaka Very Happy
A szympans, tak zapytam, to gdzie ma pazury?
I jak szympans, na czworaka, z kijem w garści, jest bardziej przystosowany do obrony przed głodnym, dużym drapieżnikiem, od Homo, wyprostowanego, ogarniającego daleko horyzont, zdolnego do szybkiego i długiego biegu, w kooperującej grupie, z zaostrzoną w ognisku lancą?
Chcesz to ciągnąć, bo ja nie, chętnie rzucę rękawicę...

No jednak pochylony szympans jest bardziej przystosowany do obrony, bo zaslania najczulsze miejsca, podbrzusze i jajka. Wyprostowany człowiek nie, wręcz to jest dziwne, ze się wyprostowal i odslonil się w taki sposób. He? Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17217


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6643 : 2013-09-07, 19:35:34 »

Obrażasz, albo próbujesz, a gdzie odpowiedź na moje pytania?
Sorry, przestałem czytać gdy zacząłeś lżyć.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6644 : 2013-09-07, 19:41:19 »

Szympans, goryl, orangutan, rosomak, sowa... To takie przykłady szczytowych możliwości ewolucji w ziemskim środowisku. Tak, tak Gavroszku.  Smile
Wygoogluj sobie "Teoria przerwanej równowagi", tak na smaka Very Happy
A szympans, tak zapytam, to gdzie ma pazury?
I jak szympans, na czworaka, z kijem w garści, jest bardziej przystosowany do obrony przed głodnym, dużym drapieżnikiem, od Homo, wyprostowanego, ogarniającego daleko horyzont, zdolnego do szybkiego i długiego biegu, w kooperującej grupie, z zaostrzoną w ognisku lancą?
Chcesz to ciągnąć, bo ja nie, chętnie rzucę rękawicę...

No jednak pochylony szympans jest bardziej przystosowany do obrony, bo zaslania najczulsze miejsca, podbrzusze i jajka. Wyprostowany człowiek nie, wręcz to jest dziwne, ze się wyprostowal i odslonil się w taki sposób. He? Very Happy
Serio uważasz, że to czy się pochylisz, czy nie, coś zmieni w starciu z np. niedźwiedziem?
 Laughing
To w takim razie meduza co ma sobie myśleć?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6645 : 2013-09-07, 19:43:23 »

Możesz gdybac ale to ma znaczenie. Meduza to nie zwierze czworonożne. Z tego punktu widzenia człowiek dokonal dewolucji odslaniajac bebechy i narządy rodne na pazury albo stało się cos innego, dziwnego
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6646 : 2013-09-07, 19:44:56 »

Obrażasz, albo próbujesz, a gdzie odpowiedź na moje pytania?
Sorry, przestałem czytać gdy zacząłeś lżyć.
Nie lżę, Rafciu, nie czaisz co piszesz, np. "nisza".
Ale jak napisałem, łatwo zrozumieć Kosmitów, kiedy inne drogi pozamykane.
To chciałem powiedzieć, gdy pisałem, że domyślam się odpowiedzi na moje pytanie.
Choć liczyłem raczej na: zacznij od tego, Gavro... i tu lina...
Bez urazy.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6647 : 2013-09-07, 19:49:46 »

Możesz gdybac ale to ma znaczenie. Meduza to nie zwierze czworonożne. Z tego punktu widzenia człowiek dokonal dewolucji odslaniajac bebechy i narządy rodne na pazury albo stało się cos innego, dziwnego
Kura, struś, żyrafa, goryle i szympanse często chodzą na dwóch nogach, a leniwiec?
To wszystko czworonogi.
Zyon, już nie raz gadałeś głupoty, teraz wyluzuj Laughing
Dopuszczenie do siebie drapieżnika na odległość taką by mógł wybierać: brzuch czy grzbiet, to śmierć, bez względu na wszystko inne.
Niezłe książki czytacie, panowie Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17217


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6648 : 2013-09-07, 19:53:01 »

Nie, z głowy leciałem. Jeśli się zastanowisz to sam wpadniesz na wiele takich zwierzątek, które istnienie w swoich niszach doprowadziły do mistrzostwa.  Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6649 : 2013-09-07, 19:54:45 »

Nie, z głowy leciałem. Jeśli się zastanowisz to sam wpadniesz na wiele takich zwierzątek, które istnienie w swoich niszach doprowadziły do mistrzostwa.  Smile
W tym rzecz, my nie potrzebujemy niszy, mamy ją wszędzie.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6650 : 2013-09-07, 19:57:28 »

Dopuszczenie do siebie drapieżnika na odległość taką by mógł wybierać: brzuch czy grzbiet, to śmierć, bez względu na wszystko inne.
Niezłe książki czytacie, panowie Laughing
No wyśmiewanie książek, których się nie czytalo zalatuje takim.....hanizmem?
Ksiazke Wasilika wydaje to samo wydawnictwo co książki dr-a. Podac ci bibliografie tej książki? Wybacz gavro ale teraz mechanikujesz, jak z tymi "argmentami kreacjonistów".  OWszem, jak drapieżnik większy pare razy to znaczenia nie ma, ale jak tej samej klasy to ma. To tak jak z bokserami, ciezki piórkowego zniesie żeby tamten garde trzymal jak tarcze, ale tej samej wagi obaj i jeden bez gardy to wynik jest prosty w 99%
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6651 : 2013-09-07, 19:58:52 »

sorry za literówki etc ale klepie z podlego lapka, którego nienawidzę  Evil or Very Mad
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6652 : 2013-09-07, 20:00:22 »

To tak jak z bokserami, ciezki piórkowego zniesie żeby tamten garde trzymal jak tarcze, ale tej samej wagi obaj i jeden bez gardy to wynik jest prosty w 99%
I w stosunku do ciężkiego piorkowy ma inne sposoby na przezycie
Zapisane

Work Buy Consume Die
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17217


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6653 : 2013-09-07, 20:07:26 »

W tym rzecz, my nie potrzebujemy niszy, mamy ją wszędzie.
Dokładnie tak, ale my się do tych nisz nie dostosowujemy w sposób zwierzęcy. My wszelkie nisze jakie są na naszej drodze dostosowujemy do siebie, uzyskując swoją czysto ludzką przestrzeń do życia. Jak to się mogło zacząć?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6654 : 2013-09-07, 20:09:54 »

Dopuszczenie do siebie drapieżnika na odległość taką by mógł wybierać: brzuch czy grzbiet, to śmierć, bez względu na wszystko inne.
Niezłe książki czytacie, panowie Laughing
No wyśmiewanie książek, których się nie czytalo zalatuje takim.....hanizmem?
Ksiazke Wasilika wydaje to samo wydawnictwo co książki dr-a. Podac ci bibliografie tej książki? Wybacz gavro ale teraz mechanikujesz, jak z tymi "argmentami kreacjonistów".  OWszem, jak drapieżnik większy pare razy to znaczenia nie ma, ale jak tej samej klasy to ma. To tak jak z bokserami, ciezki piórkowego zniesie żeby tamten garde trzymal jak tarcze, ale tej samej wagi obaj i jeden bez gardy to wynik jest prosty w 99%
Mogę Cię tak podpuszczać w nieskończoność Laughing
Zobacz sobie filmiki szarżującego goryla czy szympansa broniącego się przed lampartem, stają na dwu nogach by mieć ręce wolne do obrony, odciążone od funkcji lokomocji.
To w takim razie gdzie ta dewolucja ze strony Homo?
Chyba jednak postęp, skoro czworonogi się bronią jak my, a my to mamy w standardzie...
Pionowa postawa powstała jednak z zupełnie innego, o całe niebo ważniejszego powodu, chłodzenia.
Chłodzenie potrzebne do zdobywania jedzenia, długich marszów za padlinożercami, by coś im skubnąć.
Bo problem śmiertelności od drapieżnika, to ewolucyjnie żaden problem, zdobywanie jedzenia, owszem.
No i narzędzia i grupa i ogień.
Jakie drapieżniki w Afryce polują w dzień i jak się przed nimi obronić?
Za mały pikuś jesteś na tych wodach, bracie, nie obrażam Cię, serio, stwierdzam fakt.
A z tym wydawnictwem, toś poleciał Laughing
Jak mam brata gwałciciela, to ja też, bo z jednej matki?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6655 : 2013-09-07, 20:12:18 »

W tym rzecz, my nie potrzebujemy niszy, mamy ją wszędzie.
Dokładnie tak, ale my się do tych nisz nie dostosowujemy w sposób zwierzęcy. My wszelkie nisze jakie są na naszej drodze dostosowujemy do siebie, uzyskując swoją czysto ludzką przestrzeń do życia. Jak to się mogło zacząć?
Dzieci form przedludzkich, ale już Homo.
Neotenia, a raczej pedogeneza.
Młody szympek bardziej przypomina człowieka, niż dorosły, co?
Serio, będziemy się teraz uczyć podstaw?
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17217


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6656 : 2013-09-07, 20:16:56 »

Na chłodzenie to najlepsze są skrzydła. Wzlatujesz i od razu chłodniej, a i większy obszar można przeszukać.  Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25537

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6657 : 2013-09-07, 20:19:05 »

Na tym forum masz gdzies pierwsze rozdzialy książki Wasilika, które dostal admin do przeczytania i pewnie jego opinia była znaczaca w decyzji o wydaniu. Zreszta nieraz admin podkreslal wartosciowosc książki Wasilika. Akurat mam ja pod reka wiec mogę rzucic nawet bibliografia. Ja bym po prostu sprawdzić=l.

Z kolei co do tej wyprostowanej postawy i chłodzenia to tez jest smiechu warta teoria. Musialbym odgrzebać sobie notatki z antropologii, bo często zostawałem sobie na dygresje z wykladowca ale to tez się kupy nie trzyma - identyko jak w twoich oczach tamta. Owlosienie przy duzytch temperaturach pomaga, bo utrzymuje wilgoc i nie powoduje wysuszenia skory.

No i możemy tak sobie grac w ping-ponga, przynajmniej się ciesze, ze jest to z klasa i argumentami a nie prymitywne cepy mechaniczne Wink

OGolnie to uważasz, ze te technologie ze stopki Rafala znikly ot tak sobie? Czytales te książce o tej czaszcze? Ciekawa jest. Jak to możliwe, ze do dzisiaj istnieja majace setki i tysiące lat przepisy i sposoby parzenia roznych ziol, wyprawiania skor, przyprawiania miesa, przyrządzania przypraw, łowienia, leczenia chorob, nawet style walki czt metody budowania szalasow etc a takie kluczowe sprawy jak wiercenie z dużym posuwem wewnątrz granitowych blokow albo budowanie "Swiatyn" zbudowanych z kilkusettonowych blokow z malym otworem gdzie promien slonca w dzień przesilenia jesiennego wpada równiutko w południe na pare sekund,  zaniklo i nie ma nawet zadnych "planow technoilogicznych"? Bo przecież nie wiercili sobie ot tak z sufitu, przy takiej technologii musialbyc jakies plany etc. Gdzie sa? Kupujesz to?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41538


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6658 : 2013-09-07, 20:20:06 »

Na chłodzenie to najlepsze są skrzydła. Wzlatujesz i od razu chłodniej, a i większy obszar można przeszukać.  Smile
Jasne!
Ptaki tak robią.
Niektóre.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17217


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6659 : 2013-09-07, 20:26:51 »

Ale w takiej piramidzie, wystarczy znaleźć sarkofag lub inny kamienny zbiornik i już jest - grobowiec! A że nie ma żadnych dekoracji, ni informacji na ścianach, a po co doprowadzenie wody, szyby, itd? To już nieistotne. Grobowiec i już!  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 328 329 330 331 332 [333] 334 335 336 337 338 ... 635 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 18 zapytaniami.